Budapest, 1972, Szépirodalmi Könyvkiadó (Athenaeum Nyomda, Bp.), 80 p. + [2] p.
Szerző által dedikált és mottóval ellátott példány. Első kiadás. Szálkák. Versek. Írta: Pilinszky János.
Az előzéklap hátoldalán a szerző, Pilinszky János által tollal beírt Pascal mottó olvasható: "Pascal. A leghitványabb féreg kimúlása ugyanaz, mint a napfelkelte. Pilinszky János", valamint az előlapon tollal beírt, névre szóló dedikációja látható: "L. E.-nek szeretettel, emlékül Pilinszky János".
Részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. A burkoló-, kötésterv és tipográfia Pintér László munkája. Nyomtatta az Athenaeum Nyomda Budapesten.
Kiadói fűzött kemény papírkötésben lévő példány aranyozott, feliratos címfedéllel és könyvgerinccel, tiszta előzéklapokkal és belívekkel, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban, feliratos, fülszöveges, enyhén elszíneződött, jó állapotú, kiadó borítófedélben.
A kötet szerzője, Pilinszky János (Budapest, 1921. november 27. – Budapest, 1981. május 27.) a huszadik század meghatározó magyar költője. A Nyugat irodalmi folyóirat negyedik, az Újhold köré csoportosult írónemzedékének a tagja. Az Újhold társszerkesztője (1946-48). Verseit az Élet, a Vigília, az Ezüstkor és az Új Ember is gyakran közölte.