Révai Testvérek kiadása(Budapest)
Modern bőrkötés
, 283 oldal
Jókai Mór összes művei-Nemzeti kiadás
1
20 cm x 14 cm
2021-06-06 20:00
Budapest, 1894, Révai Testvérek kiadása, 282 p. + [1] p. + [1] t.: ill.
Szerző által aláírt példány. Jókai Mór Összes Művei. Nemzeti díszkiadás. No.: I. kötet. Erdély Aranykora. Írta: Jókai Mór. A címlapkép alatt a szerző, Jókai Mór tollal beírt aláírása olvasható. Közrebocsátja a Jókai Mór Ötven Éves Írói Jubileuma Alkalmából Alakult Bizottság. A Belvárosi Takarékpénztár hivatalnoki karának példánya. A címlapképen Jókai Mór fekete-fehér, hártyapapírral védett portréja (Pest, Horowitz) látható. Csillagozott lábjegyzetekkel, valamint részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. Az előzéklapon tollal beírt, név nélküli ajándékozási bejegyzés található. A könyvet a Franklin-Társulat nyomtatta Budapesten. Modern bőrkötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, feliratozatlan, ötbordás könyvgerinccel, világos, új előzéklapokkal, néhol enyhén foltos belívekkel, egy kissé sérült lappal, körbe mintázott lapélekkel, hiánytalan állapotban. A kötet szerzője, Jókai Mór (Komárom, 1825. február 18. – Budapest, 1904. május 5.) a "Márciusi Ifjak" egyike, regényíró, a „nagy magyar mesemondó”, országgyűlési képviselő, főrendiházi tag, ügyvéd. Első regényének a "Hétköznapok"-nak a sikere után az írásnak szentelte az egész életét. A "Pesti Füzetek", majd az "Életképek" szerkesztője. Az "Életképek" az idők folyamán egyértelműen politikai lappá alakul át. Jókai a nemzeti politikát cikkeivel támogatja az "Egyenlőség, szabadság, testvériség" és a humanizmus nevében. Az "Életképek" után a "Pesti Hírlap" szerkesztését vállalja el. Később megindítja az "Esti Lapokat" a radikálisok főorgánumát. A forradalom bukása után Jókai tevékenységét többnyire a "Vasárnapi Újságnak" szentelte, ami ugyan eszmeiségben megegyezett a nagy író gondolataival, de a lapnak politikai okokból a szerkesztője nem lehetett. A magyar nemzeti romantika nagy regényírója gazdag és tartalmas életművet hagyott hátra.
Mielőtt átlépnők a Királyhágót, búcsúzzunk el egy tekintettel Magyarországtól.
Egy jelenetet fogok előtökbe rajzolni, mely félig vaksors, félig mysterium, - félig vigalom, félig gyász. Egy pillanatnyi véletlen, s mégis egy-egy század fordulópontja.
Lelkemet nyomja a fölidézett események súlya, a megjelenő elmult idők alakjai elvakítják szemeimet. Vajha kezeim elég erősek legyenek visszaadni azt, a mit a lélek a bűvtükörben látott!
I. Egy vadászat 1666-ban 1
II. Az ebesfalvi ház 20
III. Kényszeritett fejedelem 29
IV. Egy lakoma a magyar fejedelemnél 39
V. Bodola-vár 47
VI. A nagyszőlősi ütközet 59
VII. A fejedelemnő 74
VIII. Azraele 91
IX. A fejedelem és minisztere 113
X. A czirkáló 133
XI. Sange Moarte 144
XII. Egy főúr a XVII. században 166
XIII. Az éji harcz 185
XIV. Törvényszék lakoma mellett 202
XV. A gyula-fehérvári országgyűlés 210
XVI. A liga 223
XVII. Egy csókért egy halál 231
XVIII. A feleség és az odaliszk 242
XIX. Az itélet 274
Leütési ár:
1.050.000 Ft
Licitek száma: 150