Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata(Budapest)
Kiadói félvászon kötés
, 112 oldal
Magyar mesterek
24 cm x 21 cm
2021-02-28 20:00
Budapest, 1954, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat (Egyetemi Nyomda, Bp.), 61 p. + [3] p. + [49] t.. ill.
Szerző által dedikált példány.Első kiadás.Magyar Mesterek c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent kötet. Paál Zoltán. 1846-1879. Írta Farkas Zoltán. A kötet címlapján a szerző, Farkas Zoltán névre szóló dedikációja olvasható: "Kedves kereszt lányának Magduskának szeretettel Farkas Zoltán 957 III/16". A kötet borítófedélrajzát Gábor Pál tervezte. A könyv fényképeit Petrás István készítette. Címlapképként Munkácsy Mihály: Paál László arcképe c. festményének fekete-fehér reprodukciójával, negyvennyolc, fekete-fehér, kötetvégi reprodukciókkal, irodalommal, a képek jegyzékével kiegészített művészeti monográfia. Kiadói félvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratozású címfedéllel és könyvgerinccel, tiszta előzéklapokkal és belívekkel, hiánytalan, jó állapotban, két színnel feliratozott, illusztrált, fülszöveges, kissé sérült, kiadói borítófedélben. A kötet szerzője: Farkas Zoltán (Aranyosmarót, 1880. július 21. – Budapest, 1969. március 28.) irodalomtörténész, irodalomkritikus, művészeti író, szerkesztő, a művészettörténeti tudományok kandidátusa. Budapesten végezte tanulmányait, 1912-ben doktorált. Az 1910-es években már több, feltűnést keltő cikke és bírálata megjelent folyóiratokban és hírlapokban. Új szellemű, nyitott művészeti tanulmányai egyértelműen hatással voltak a magyar művészettörténetre.
Paál László, a legnagyobb magyar tájképfestő, nehéz körülmények között élt és alkotott. Korai tragikus halála derékba törte pályáját.
Munkácsy nagy kortársának és barátjának életműve így is a magyar művészet egyik legértékesebb haladó hagyománya.
Farkas Zoltán könyve több évtizedes kutatómunka eredményeképpen, életrajzzal és képleírásokkal világítja meg Paál László művészetét és műveink alapján igyekszik a nagy festőt ismertetni.
A tanulmányhoz csatlakozó levelezési anyag Paál Lászlót, az embert mutatja be.
Leütési ár:
6.100 Ft
Licitek száma: 42