[Budapest], 1988, Helikon (Kner nyomda, Gyomaendrőd), 59 p. + [5] p. + [4] t.: ill. + 1 mell.
Szántó Piroska által aláírt, számozott, bibliofil példány. Helikon Studió Könyvei. No.: IX. Sorozatszerkesztő: Zirkuli Péter.
A lélek éneke. Írta: Keresztes Szent János. A művet fordította és az utószót írta Takács Zsuzsa. A kötet szövegközti, egész oldalas, színes rajzillusztrációit Szántó Piroska készítette.
A kötethez különálló mellékletként tartozik a grafikus művész, Szántó Piroska színes, tollal aláírt alkotása.
"A kötetből a különleges könyvek gyűjtői részére 700 példány számozva készült." Ez a könyv az 530. sz. példány.
Kiadói velúrkötésben lévő példány feliratozatlan fed- és hátlappal, könyvgerinccel, tiszta szép előzéklapokkal és belívekkel, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban, feliratos, színes rajzillusztrációval ellátott, fülszöveges, jó állapotú, kiadói borítófedélben.
A kötet illusztrátora: Szántó Piroska (Kiskunfélegyháza, 1913. december 7. – Budapest, 1998. augusztus 2.) magyar festő, grafikus, író, Vas István költő harmadik felesége. A Szocialista Képzőművész Csoport, a Szocialista Képzőművészek Társaság és az Európai Iskola tagja. Első önálló kiállítását 1946-ban rendezte. Az 1940-es évek elejétől Vajda Lajos késői szürrealista műveinek hatására találta meg képi gondolkozásának sajátos, ciklikusan visszatérő arculatát, az egyedi szürrealisztikus, antropomorfizált növény- és állatábrázolásokat. A természettel kialakított bensőséges kapcsolata a stiláris változások ellenére mindvégig művészetének egyik alapvető jellemzője maradt. E törekvéseket foglalta szintézisbe a "Cantata Profana" c. nagy méretű gobelinjében. Az 1950-es években Villon, Boccaccio, Shakespeare, Kipling, Krúdy Gyula, Radnóti Miklós műveinek illusztrálása jelentett megélhetést számára. Az 1960-as évektől kezdődően művészetére egyre jellemzőbb a sorozatokban való gondolkodás, ahol a képépítés azonossága mellé sokszor technikai eljárásokat és anyaghasználatot is társított a művész.
Keresztes Szent János (Juan de la Cruz), aki a 16. század második felében élt, korának, a spanyol aranyszázadnak egyik legnagyobb költője volt. Lírája és meditációi mély hatást gyakoroltak az európai gondolkodásra. Ávilai Szent Terézzel való találkozását követően lépett be a karmelita rendbe, s a rend megreformálásának lelkes híve lett. Ezért börtönbe is vetették; ott született néhány nagy költeménye. Amiről ír, a misztikusok vissza-visszatérő, kedves témája: a Lélek szomjasan keresi Szerelmesét. Ennek a keresésnek az eksztázisát örökítette meg verseiben s a hozzájuk fűzött gazdag jelképiségű magyarázatokban. Könyvünk a költő és gondolkodó teljes lírai életművét közli, Takács Zsuzsa fordításában, magyarul először.