Témakörök



Lezárt aukciók


Schmidt Egon: Tollas énekművészek (dedikált példány)

Szerző
Schmidt Egon
Szerkesztő
Lisztovszki László
Fotózta
Dr. Kalotás Zsolt
Új Ember Kiadó (Budapest) ,
Kiadói fűzött keménypapír kötés , 67 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar 
Méret: 18 cm x 21 cm
ISBN: 963-9527-02-5
Aukció vége:
2021-02-28 20:00

Aukciós tétel adatai

Budapest, 2003, Új Ember Kiadó (Széchenyi Nyomda Kft., Győr) 67 p., ill.

Aukciós jelenlegi tétel részletes leirata

Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Tollas énekművészek. Írta: Schmidt Egon.
A kötet előzéklapján a szerző, Schmidt Egon névre szóló dedikációja olvasható: "M. A.-nénak szeretettel. Egon".
A kötet szövegközti, egész oldalas, színes fotóit Dr. Kalotás Zsolt készítette. Szerkesztés és tipográfia: Lisztovszki László. Szerzői előszóval ellátott kiadás. A kötet címlapján a nádi tücsökmadár, a hátsó borítófedélen a sárga billegető színes fotója látható. A könyvet nyomtatta és kötötte a Széchenyi Nyomda Kft. Győrött.
Kiadói fűzött keménypapír kötésben lévő példány feliratos, színes fotóillusztrációval ellátott címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, tiszta, szép, műnyomópapíros belívekkel, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban.
A kötet szerzője: Schmidt Egon (Budapest, 1931. június 16. –) magyar ornitológus, szakíró. 1954-től a Fővárosi Állat- és Növénykertnél dolgozott. Majd a Magyar Madártani Intézet munkatársa lett és a Madárgyűrűző Központot vezette. 1980-tól az "Állatvilág Magazin" szaklektora. Publikált többek között a "Búvár" (Természetbúvár), az "Élet és Tudomány", a "Halászat", a "Nimród" Vadászlap, a "Horgászújság" c. lapokban. A "Kisdobos" gyermekmagazinban változó címmel (Kedvenceink a lakásban, Nézz a lábad elé) állandó rovatot vezetett. Számos természetvédelmi ismeretterjesztő könyvet írt, leginkább a madárvédelem témakörében. Éveken át kutatta a hazai bagolyfajok táplálkozását a köpeteik elemzése alapján és ebből számos zoológiai szaklapban publikáció született. A hazai rigófélék elismert szakértője, a nemzetközileg jegyzett német "Die Neue Brehmbücherei" monográfiasorozatban ő írta a kékbegyet, a karvalyposzátát és (Farkas Tiborral közösen) a kövirigót bemutató köteteket. Művei között külön csoportot képeznek a kirándulások leírásai, melyek nem csak ismert hazai (és néhány külföldi) madárparadicsomot mutatnak be, hanem olyan közismert élőhelyeket is, mint a Kiskúnság /Apaj-puszta /, a Dunakanyar, a Margit-sziget, a Gellért-hegy, a Városliget vagy éppen a Kis-Balaton és a Dinnyési Fertő. Alelnöke volt a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesületnek. 17 éven keresztül Balogh Istvánnal együtt készített madárhang-felvételekkel színesített kis anyagokat a Magyar Rádió hetente jelentkező "Oxigén" c. műsorába. Számos tudományos ismeretterjesztő írás és novella elismert szerzője.

Fülszöveg

Magyarországon több mint 130 énekesmadárfaj fordul elő, közülük körülbelül 90, kezdve a parányi királykákról egészen Európa legnagyobb énekesmadaráig, a hollóig, fészkei is hazánk területén.... Tovább

Fülszöveg

Magyarországon több mint 130 énekesmadárfaj fordul elő, közülük körülbelül 90, kezdve a parányi királykákról egészen Európa legnagyobb énekesmadaráig, a hollóig, fészkei is hazánk területén. valamennyien énekelnek, de daluk "művészi" értéke nagyon is eltérő. akadnak közöttük igazi ének virtuózok, mint a fülemüle, az énekes rigó vagy a barátposzáta, mások, például a szajkó vagy a szarka a dalolást, ahogy azt mondani szokták, "levelezőn" tanulták. Könyvünkben igyekeztünk azokat a fajokat összeválogatni, melyek éneke az emberi fül számára a legszebben hangzik. Ezen belül viszont rangsort nem állítottunk fel, az egyes fajokat rendszertani sorrendben mutatjuk be, és a döntést az olvasóra bízzuk. Arra az olvasóra, aki talán éppen ennek a könyvnek a hatására kilátogat a szabadba, erdőre, mezőre vagy a folyók, tavak, nádasok környékére, hogy maga állítsa képzeletbeli dobogóra az ott hallott tollas énekművészeket. A madarak nem saját gyönyörűségükre énekelnek, a madárdalnak két nagyon fontos biológiai jelentősége, szerepe van. Kora tavasszal így csalogatnak párt magukhoz, később pedig, amikor az már a fészket építi vagy a tojásokat melengeti, a hím éneke a szomszédoknak, a riválisoknak szól, fenyegetést tartalmaz. Hangos, nemegyszer csattogó dalával biztosítja választott területe, a territórium sértetlenségét. A mi számunkra viszont a madárének a legcsodálatosabb biológiai muzsika, amelyet az ember esetleg utánozhat, de a legszebb zenekari művekkel sem múlhat felül soha. A tavasszal felcsendülő madárdal, erdő és mező csodálatos kórusa olyan, mintha a természet szárnyaló, a magasba, a felhők fölé törő imája lenne. Vissza

Tartalom

Előszó5
Búbospacsirta6
Mezei pacsirta8
Füsti fecske10
Ökörszem12
Vörösbegy14
Nagy fülemüle16
Fülemüle18
Kékbegy20
Kerti rozsdafarkú22
Rozsdás csuk24
Hantamadár26
Kövirigó28
Fekete rigó30
Énekes rigó32
Szőlőrigó34
Léprigó36
Fülemülesitke38
Foltos nádiposzáta40
Énekes nádiposzáta42
Karvalyposzáta44
Barátposzáta46
Széncinege48
Csuszka50
Sárgarigó52
Tövisszúró gébics54
Seregély56
Erdei pinty58
Zöldike60
8562
Kenderike64
Vissza
Tétel sorszám:
176

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Hátralévő idő:
Amennyiben az utolsó 5 percben licit érkezik, a lejárati időpont további 5 perccel módosul.


Leütési ár:
8.000 Ft Licitek száma: 31



Ft
Minden aukción megnyert tétel után 15% árverési jutalékot számolunk fel, amely jutalékot a megnyert árverést követően a vételár alapján azon felül kell megfizetni!