Gyulai Líviusz: Gyulai Líviusz (dedikált példány)

Időutazás álló- és mozgóképeken

Kovács Sándor Iván
Mészöly Dezső
Szemadám György
Ágh István
Lázár Ervin
Orosz István
András Ferenc
Kő Pál
P. Szabó Ernő
Szerényi Gábor
Feledy Balázs
Gőzsy Kati
Gyulai Líviusz
Antall István
Nádor Tamás
K. Kovalovszky Márta
Féjja Sándor
Lőcsei Gabriella
B. Supka Magdolna
Horváth György
German Karginov
Gera Mihály
Szabados Árpád
Solymár István
Szepes Hédi
Frank János
Juhász Ferenc
Antall István
Teski Tibor
Gyulai Líviusz
Gyulai Líviusz
Tóth László
Te-Art-Rum Művészeti Bt. (Budapest) ,
Kiadói fűzött kemény papírkötés , 128 oldal
Méret: 30 cm x 23 cm
ISBN: 963-204-663-3
2021-02-28 20:00

Budapest, 2002, Te-Art-Rum Művészeti Bt. (Keskeny és Társai Nyomda, Bp.), 128 p., ill.

Gyulai Líviusz grafikusművész által dedikált példány. Első kiadás. Gyulai Líviusz. Időutazás álló- és mozgóképekben. Szerkesztette: Antall István.
A címlapon Gyulai Líviusz grafikusművész tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "T. R.-nak szeretettel, emlékül Gyulai Liviusz. 2007. Bp. július 3.".
Megjelent 2002. decemberében, a művész 65. születésnapja alkalmából. Szövegközti, számos, fekete-fehér és színes fotóval, reprodukcióval, rajzzal illusztrált, valamint szerkesztői bevezetéssel, részletes tartalomjegyzékkel és a könyvben idézett Gyulai Líviuszról szóló cikkek jegyékével kiegészített kiadás. Néhány írás angol nyelven is megtalálható a kötetben. A szöveget gondozta: Tóth László. A könyvet tervezte: Gyulai Katalin. Fordította: Teski Tibor. A borítón: Henry c. színes tollrajz (1998), a belső borítón: Teázás Topkapiban c. litográfia (1993) látható. Nyomtatta a Keskeny és Társai Nyomda Budapesten.
Kiadói fűzött kemény papírkötésben lévő példány feliratos, színes, alakos-ábrás reprodukcióval illusztrált címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, tiszta, szép előzéklapokkal és belívekkel, színes illusztrációval ellátott, feliratos hátlappal, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban.
Gyulai Líviusz (Barót [Székelyföld], 1937. december 2. –) erdélyi magyar grafikusművész, könyvillusztrátor, A Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja (2012). 1944-ben családja Erdélyből Magyarországra menekült. Az általános- és középiskolát és a Képzőművészeti Főiskolát (Kmetty János és Ék Sándor tanítványaként) Magyarországon végezte. Majd Olaszországban és Angliában járt tanulmányúton. Főként könyvillusztrációkat és animációs filmeket, valamint ironizáló, archaizáló tollrajzokat, linómetszeteket, litográfiákat és rézkarcokat készít. Weöres Sándor könyvének, a Psychének illusztrálásával robbant be a kulturális köztudatba, kiváló stílusérzékkel valósítva meg a grafika eszközeivel ugyanazt a szerepjátékot, amelyet Weöres Sándor az irodalomi művében megvalósított. Tollrajzain, linó- és fametszetein hitelesen ábrázolja az átélt irodalmi, kultúrtörténeti világot, amelyet egy-egy grafikai ötlettel és sajátos humorral ironikussá változtat. „Utazóféle vagyok. De sosem csak átutazó. Arra vágyom – s tudom, e kívánságom mind elérhetetlenebb –, hogy elidőzhessek egy-egy munkám világában, a képzelet számomra nagyon is valóságos színhelyén." - vall frappánsan önmagáról és műveiről a kiváló művész.

Eddig mások könyveibe rajzolt Gyulai Líviusz. Itt az ideje, hogy neki is legyen egy könyve. Eddig más meséjét tálalta, ízesítette, más történeteihez adta saját képeit. Vannak versek, regények,... Tovább

Eddig mások könyveibe rajzolt Gyulai Líviusz. Itt az ideje, hogy neki is legyen egy könyve. Eddig más meséjét tálalta, ízesítette, más történeteihez adta saját képeit. Vannak versek, regények, elbeszélések, amelyek csakis az ő rajzairól jutnak eszünkbe. Azt mondod: Weöres Sándor, azt mondom: Gyulai Líviusz. Azt mondod: Babits Mihály, Krúdy Gyula, Szerb Antal, azt mondom: Gyulai Líviusz. Azt mondod Honoré de Balzac, azt mondod: Shakespeare, azt mondod: Cervantes, Defoe, Moliére, Szamártestamentum, azt mondom: Gyulai Líviusz... Vissza

"A könyv maga műtárgy legyen, mint egész, öröm legyen, ha szemünket rajta legeltetjük, lapozgatjuk, már a tartalmától függetlenül is gyönyörűséget okozzon." Ferenczy Béni. Tovább

"A könyv maga műtárgy legyen, mint egész, öröm legyen, ha szemünket rajta legeltetjük, lapozgatjuk, már a tartalmától függetlenül is gyönyörűséget okozzon." Ferenczy Béni. Vissza

Könyvből kinövő kép5
Ágh István: Különös, boldog világ7
Antall István: Az irónia irónja9
Orosz István: Gyulai Líviusz Jónás könyve27
Szemadám György: A műgyűjtő33
Lázár Ervin: Rinocérosz38
Gőzsy Kati: Analfabéták vagyunk41
Kő Pál: Magyar nagymester57
Mészöly Dezső: Szigligeti bordal63
Mészöly Dezső: Pirosbetűs akrosztichon72
P. Szabó Ernő: Jelek73
Antall István: Líviusz és (az) irodalom77
Gyulai Líviusz: Versek83
András Ferenc: Egy elképzelt kiállítás megnyitójára84
Gyulai Líviusz: Versek, mondókák86
Antall István: Az utolsó mohikán97
Szerényi Gábor: Fedetlen keblű álmok103
Kovács Sándor Iván: Litográfiák, illusztrációk105
Gyulai Líviusz: Versek108
Feledy Balázs: "...ó"112
Illusztrált könyvek jegyzéke119
Antall István: Életrajz123
061

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
7.000 Ft Licitek száma: 30