Csepel 125/T motorkerékpár használati és kezelési utasítás

Csepel Kerékpár és Mezőgazdasági Kisgép Nagykereskedelmi Vállalat
Kiadói félvászon kötés , 144 oldal
Méret: 10 cm x 15 cm

Budapest, [1954], Csepel Kerékpár és Mezőgazdasági Kisgép Nagykereskedelmi Vállalat kiadása (Terv Nyomda), 144 p., ill.

Csepel 125/T típusú motorkerékpár használati és kezelési utasítása.
Harminckilenc, szövegközti, szám- és betűjelzéssel ellátott ábrával illusztrált, valamint előszóval, az ábrák számozott jegyzékével, és részletes tartalomjegyzékkel kiegészített használati és kezelési utasítás. A kötet részletes műszaki leírásokat, szerelési és használati utasításokat, hibalehetőségeket és hibaelhárítási tanácsokat tartalmaz. Nyomtatta a Terv Nyomda. A címfedél belső oldalán tollal beírt tulajdonosi bejegyzés, a hátlapon tulajdonosi bélyegzés látható.
Kiadói félvászon kötésben lévő példány feliratos, illusztrációval ellátott, enyhén foltos címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
A Csepel motorkerékpárról: A Csepel motorkerékpárokat a [Rákosi Mátyás Vas és Fémművek] Csepeli Motorkerékpárgyárban 1948-1954 között gyártották. A két világháború között Csepelen, a Weiss Manfréd Acél- és Fémművekben az akkori szabályok szerinti segédmotoros kerékpárokat gyártottak. Jellemzően váltó nélküli, egyszerű motorok voltak WM, majd később WM Csepel márkajelzéssel. Innentől lehet számítani a Csepel néven készülő motorkerékpárokat. 1950-ben bemutatták a Csepel Pannónia motorkerékpárokat elöl teleszkópvillával, de hátul még merev vázzal. Ez sem élt meg nagy sorozatot, hamarosan felváltotta a teleszkópos Csepel vagy ezüsttankos Csepel néven ismert gyártmányok. Ezek még a korábbi lemezvillásnál is jobban beváltak: elöl teleszkópvillán, hátul pedig a kerék két oldalára szerelt kis teleszkópokon (más néven bakteleszkópokon) rugóztak. Ezzel a megoldással javult a kényelem. A motor ekkorra már kiforrta konstrukciós hibáinak nagy részét, így kellően megbízható lett. Az új, tankoldalon ezüst betétet hordozó fényezés és a térdpárnagumis tank modern motor benyomását keltette, így jól alakultak az eladási számok. Igen gyorsan közkedveltté váltak Magyarországon a Csepel Pannónia motorkerékpárok.

A Csepel 125/T típusú motorkerékpár a könnyű motorkerékpárok minden előnyével rendelkezik. Országúton, városban és nehéz terepen egyaránt kényelmes utazást biztosít. Városban megbecsülhetetlen... Tovább

A Csepel 125/T típusú motorkerékpár a könnyű motorkerékpárok minden előnyével rendelkezik. Országúton, városban és nehéz terepen egyaránt kényelmes utazást biztosít. Városban megbecsülhetetlen előnye az aránylag könnyű súly melletti nagy gyorsulási képessége. Masszív építés, ízléses kivitel, meglepő stabilitás és fordulékonyság párosul a kis fogyasztás mellett is szokatlanul erős és fürge motorral. A Csepel 125 cm-es motorkerékpár vezetéséhez hatósági kismotorkerékpár vezetői igazolvány is elégséges a Belügyminiszter 10.000/1951. V. 11/Bm. sz. rendelete értelmében, mely szerint (1) 125 cm-nél nem nagyobb henger űrtartalmú (lökettérfogatú) kétkerekű motorkerékpárt (kismotorkerékpár) csak az vezethet, a) akinek motorkerékpár vezetői igazolványa van, vagy b) aki a gépjármű kerületi rendőrhatóságtól „Kismotorkerékpár-vezetői igazolvány"-t kapott. Kismotorkerékpár-vezetői igazolványt az kaphat, aki a) 16. életévét betöltötte, b) az e célra alakított bizottság előtt igazolja, hogy a közlekedésrendészeti szabályokban jártas, a kismotorkerékpárok felszerelésére vonatkozó rendelkezéseket (KRESZ) ismeri és tud kismotorkerékpárt vezetni. Vissza

Előszó3
Műszaki leírás7
Fontos figyelmeztetés9
Néhány szó a helyes vezetésről10
Üzemanyag, olajozás18
Lánc karbantartás23
Tiszítás, kormozás27
Bejáratás31
Motor működése34
Forgattyúház39
Tengelykapcsoló és sebességváltó43
Sebességváltó automata59
Gyujtó- , világítóberendezés, gyujtógyertya62
Porlasztó71
Váz74
Teleszkóp elsővilla75
Teleszkóp hátsóvilla87
Az első kerék kiszerelése90
A hátsó kerék kiszerelése91
Fék utánállítás102
Motorállvány102
Nyereg103
Fényszóró103
Akkumulátoros világítás109
Kezelési utasítás az akkumulátorhoz. Az akkumulátor üzembehelyezése114
Sebességmérő118
Szerszámok119
Kerékbeállítás119
Gumiabroncsok karbantartása126
Gumiszerelés127
Hibalehetőségek131
Könnyen orvosolható hibák135
Néhány szó a motorozással kapcsolatos kérdésekről139
Ábrák jegyzéke
100

Kikiáltási ár:
4.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
17.000 Ft Licitek száma: 9