Kodály Zoltán, Weiner Leó, Melles Béla, valamint további 15 művésztanár által aláírt leckekönyvek.Fejér György tanulmányi bizonyítványai (öt darab)
- A Budapest Székesfővárosi Községi Elemi Népiskolai Értesítő Fejér György tanuló részére. 1929/30, 1930/31, 1931/32, 1932/33. tanév. (32 p.); melléklet gyanánt: Elemi népiskolai bizonyítvány (2 p.)
- Budapesti V. Ker. Áll. Berzsenyi Dániel Reálgimnázium. Tanulmányi Értesítő Fejér György reálgimnáziumi tanuló részére. 1933/34, 1934/35, 1935/36, 1936/37, 1937/38, 1938/39, 1939/40, 1940/41. tanév. (21 p.)
- Országos Magyar Királyi Liszt Ferencz Zeneművészeti Főiskola Leczkekönyve Fejér György főiskolai hallgató részére. 1932/33, 1933/34, 1934/35, 1935/36, 1936/37, 1937/38, 1938/39, 1939/40, 1940/41. tanév. (51 p.)
- Nemzeti Zenede Tanulmányi Értesítője Fejér György növendék részére. 1942/43, 1943/44. (39 p.)
- Országos magyar Királyi Liszt Ferencz Zeneművészeti Főiskola Leczke Könyve Fejér György főiskolai hallgató részére. 1943/44, 1944/45, 1945/46. (43 p.)
Fejér György főiskolai tanulmányai során leczkekönyveibe
minősítést bejegyző, s azt
aláíró közismert művésztanárok nevei tanulmányi idő szerinti rendben:
- Schiffer Adolf - (zsidó származású cseh gordonkaművész, gordonkatanár) - előkészítő gordonka, akadémia gordonka
- Adám Jenő - (Kossuth-díjas zeneszerző, kóruskarnagy, zenepedagógus és népdalgyűjtő) - solfége, karének
- Paul Csuka Etelka - (zongoraművész és a Zeneakadémia zongoratanára, Szörényi Levente és Szörényi Szabolcs anyai nagyanyja) - zongora
- Zsámbóky Miklós - (magyar gordonkaművész) - vonósnégyes, tanárképző gordonka módszertan, gordonka - irodalmi ismertetés
- Kerpely Jenő - (gordonkaművész, főiskolai tanár) - előkészítő gordonka, gordonka, művészképző gordonka
- Molnár Antal - (zenetörténész, zeneszerző és zeneesztéta, brácsaművész) - összhangzattan, zenetan
- Weiner Leló - (magyar zeneszerző, a 20. századi magyar zene konzervatív ágának egyik legkiválóbb képviselője) - kamarazene
- Unger Ernő - (karmester, zenetanár, zeneszerző, a karmester- és operaénekes-képzés vezetője a Zeneakadémián) - zenekari gyakorlat, zenekar
- Bartha Dénes, dr. - (magyar zenetörténész, a Zenei lexikon második kiadásának főszerkesztője) - egyetemes zenetörténez
- Major Ervin, dr. - (zenetörténész, zeneszerző) - magyar zenetörténet
- Melles Béla - (hegedűművész, a budapesti Opera zenekarának hangversenymestere, a Zeneakadémia tanára) - vonósnégyes
- Országh Tivadar - (hegedűművész, zeneszerző és pedagógus) - vonósnégyes
- Rajter Lajos - (szlovákiai magyar karmester, zeneszerző, pedagógus) - zenekari gyakorlat, zenekar
- Kókai Rezső, dr. - (magyar zeneszerző, zenetörténész és -esztéta) - zeneesztétika, pedagógia
- Kodály Zoltán - (háromszoros Kossuth-díjas magyar zeneszerző, zenetudós, zeneoktató, népzenekutató, az MTA tagja, majd 1946-tól 1949-ig elnöke) - magyar népzene
- Vaszy Viktor - (zeneszerző, karmester) - zenekar
- Waldbauer Imre - (hegedűművész, hegedűtanár, zenepedagógus) - vonósnégyes
- Roubal Rezső - (magyar zenekari ütőhangszerművész) - ütőhangszer
Korabeli kötésben lévő tanulmányi bizonyítványok esetenként feliratozott, névvel ellátott címfedéllel, üres hátlappal, hitelesítő bélyegzésekkel ellátott, gazdagon beírt tanulmányi ívekkel, és értékelésekkel, hiánytalan állapotban.
A tanulmányi bizonyítványok egykori tulajdonosa:
Fejér György (Budapest, 1923. március 3. – Budapest, 1979. február 4.) magyar karmester, gordonkaművész. 1936-39 között a budapesti Zeneművészeti Főiskolán Schiffer Adolf, majd Kerpely Jenő tanítványa volt. 1945-től a Székesfővárosi Zenekarnál, 1952-től a Magyar Állami Hangversenyzenekarnál működött, 1947-ig zenekari tagként, majd 1952-ig gordonka szólamvezetőként. Ettől kezdve zenekari munkája mellett fúvós korrepetitorként is munkálkodott. 1952-ben egész évadon át a Szegedi, majd 1954-56 között a Debreceni Filharmonikus Zenekart vezényelte. 1958-67-ben a Győri Filharmonikus Zenekar, majd 1977-ig a Postás Zenekar vezető karnagya volt. Karmesterként 1957-ben és 1961-ben Romániában, 1962-ben Csehszlovákiában, 1964-ben és 1967-ben az NDK-ban vendégszerepelt.