Tőkei Ferenc: A nyolcszirmú lótusz

Tibeti legendák és mesék

Tőkei Ferenc
Róna Tas András
Lóránt Péterné
Európa Könyvkiadó (Budapest) ,
Félvászon , 127 oldal
Sorozatcím: Népek meséi
Méret: 19 cm x 13 cm
2021-03-28 20:00

A borító enyhén foltos, kopott. Védőborító nélküli példány.

A nyolcszirmú lótusz
Hogyan vált el a hátasló testvérétől, a vadlótól7
A királyfi csodálatos felesége12
A szegény ember tehene meg a szerzetes varázsdobja25
A királynő meg a szerzetes27
Az aranyásó hangyák44
Bölcs és balga
Az emberevő király megtérése49
Kéklótusz apáca kalandjai72
Az okos lány78
A csodálatos drágakő85
Farönk királyfi101
A kétnemzetségű106
A testét feláldozó királyfi108
A szegény szerzetes megmenekülése113
Utószó119
Jegyzetek125
370

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
15.000 Ft Licitek száma: 42