Budapest, 1906, Pallas Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság, 127 p. + [1] p. + [1] t.: ill.
Első kiadás. Új versek. Írta: Ady Endre.
Nagy Sándor feliratos címlapképével illusztrált, valamint részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. Nyomtatta a Pallas Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság Budapesten. A címlapon tulajdonosi bejegyzés, az előlapon fekete-fehér, névre szóló, keretes, állat-alakos, szám- és betűjelzés nélküli, beragasztott Ex-Libris címke látható.
Könyvkötői egészvászon kötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratos könyvgerinccel, néhol enyhén foltos belívekkel, néhány oldalon színes és fekete-fehér ceruzás bejegyzésekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője, Diósadi Ady Endre (Érmindszent, 1877. november 22. – Budapest, Terézváros, 1919. január 27.) a huszadik század egyik legjelentősebb, meghatározó magyar költője. A magyar politikai újságírás egyik legnagyobb alakja. A műveltségről, irodalomról írt cikkei a fejlődést, az európaiságot, a haladást képviselik és sürgetik. Költészetének témái szinte az emberi lét minden jelentős területére kiterjednek (szabadság, egyenlőség, hit, nemzet, szerelem, mulandóság, stb.).