Bibliofil kiadás. Kner-Klasszikusok. No.: 1 sz.
Őszi harmat után. Istenes, vitézi és virágénekek mellyeket Balassi Bálint és egyéb neves s névtelen poéták munkáiból a XVI., XVII. és XVIII. századokból összegyűjtött Király György.
A kötet szövegközti fametszésű könyvdíszeit Kozma Lajos készítette. A kiadó által megjelentetett kötet 1200 példányából 50 aranyozott gerincű félbőr kötésben került kiadásra. Jelen példányunk is egyike, az 50 bibliofil félbőr kötetnek. Utószóval, a megöregedett szóknak lajstromával és részletes mutatótáblával kiegészített kiadás. A címlapon tulajdonosi bejegyzés látható. A kötetet nyomtatta Kner Izidor Nyomdája, Gyomán.
Kiadói félbőr sorozatkötésben lévő példány a kiadó aranyozott cégjegyével ellátott címfedéllel, aranyozott feliratozású, díszített bőr könyvgerinccel, körbevágatlan, részben felvágatlan, foltos, néhol nedvességtől hullámos belívekkel, színezett felső lapélekkel, hiánytalan állapotban.
Különálló egyedi mellékletként: egy vonatkozó újságcikkel.
A kötet szerkesztője, Király György (Oravicabánya, 1887. december 1. – Budapest, Erzsébetváros. 1922. április 25.) irodalomtörténész, műfordító, pedagógus, egyetemi tanár. A Budapesti Egyetem magyar-német-latin szakán végzett (Katona Lajos és Riedl Frigyes tanították). A Budapesti Reáltanoda tanára. 1919-ben a Tanácsköztársaság idején néhány hónapig a Budapesti Egyetemen adott elő, ezért 1919 őszén állásából elbocsátották. A "Független Szemle" irodalomkritikusa, a "Nyugat" főmunkatársa. A magyar ősköltészetről szóló könyvének a hun mondavilágra vonatkozó kritikus része nagy vitát kavart. A széphistóriákról, Balassi Bálintról, Zrínyi Miklósról, Mikes Kelemenről, Vörösmarty Mihályról, a magyar és az európai irodalmak kölcsönhatásáról és azok kapcsolatairól értekezett. Vitázott Thaly Kálmánnal a kuruc balladák kapcsán. Francia, angol és amerikai írókat fordított (Guy de Maupassant, Émile Zola, Anatole France, Romain Rolland, Edgar Allan Poe).
A könyvritkaságról a A Kner-nyomda, kiadványainak tükrében 1882-1944 c. szakmunka említést tesz (1.298. tétel), megjegyzi: "Félbőr. Kék táblák barna gerinccel. Az első táblán aranyozott Kner-nyomdajegy (121/4.sz.). Gerincen aranyozott díszek Kozma Lajos aranyozóvéseteiből. Gerinccím: Őszi harmat után. Megjelent 50 példányban."
BALASSI BÁLINT ISTENI DICSÉRETEI
Kiben bünebocsánatjáért könyörgett, akkor, hogy házasodni szándékozott . . 5
Adj már csendességet 8
Könyörög Istennek, hogy bujdosásában
viselje kegyelmesen gondját 10
Zarándoknak vagy bujdosónak való ének 12
Psalmus XLII 13
BALASSI BÁLINT KATONA-DALAI
Borivóknak való 16
Katonaének 17
Kiben öröl, hogy megszabadult az szerelemtül . 20
Valedicit patriae 21
Boldogtalan vagyok 23
BALASSI BÁLINT SZERELMES ÉNEKEI
Aenigma 27
Kit egy szép leány nevére szerzett... 28
Losonczy Anna nevére 30
Hogy Júliára talála, így köszöne néki . 32
A fülemilének szól 33
A darvaknak szól 35
Az ő szerelmének örök és maradandó
voltáról 36
Sokféle dolgokhoz hasonlítja magát és a
szerelmet 38
Dialógus, kiben uton járván az versszerző
beszél Echóval 39
Kiben azon könyörög, látván, semmi választ nem vehet Júliától, hogy ottan
csak ne feledkezzék el róla 43
Én édes szerelmem 44
Bécsi Zsuzsannáról s Anna Máriáról szerzette 47
Bár ne tudtam volna 48
Kiben Júliához hasonlítja Coeliát 50
Kit egy citerás lengyel leányról szerzett 53
ISTENES ÉNEKEK A XVI. ÉS XVII. SZÁZADOKBÓL
Rimay Jánostól : Reménységem te légy
nékem 56
Beniczky Pétertől: Az Isten egyedül
maga veri az hadakat 57
Szenczi Molnár Alberttől: XLII. zsoltár 60
Zrínyi Miklóstól: Feszületre 62
Szombatos ének 64
VITÉZI ÉNEKEK A KURUCKORBÓL
Kuruc tábori dal 66
Most jöttem Erdélyből 68
Bujdosó éneke 68
Buga Jakab éneke 70
Oláh Geci nótája . 72
Ne higyj magyar a németnek 74
Bezerédi nótája 74
Balogh Ádám nótája 77
Esztergom megvételéről 78
Ocskai Lászlórúl való ének 80
Bujdosó Rákóczi 83
Megjártam a hadak útját 87
Öszi harmat után 88
A Rákóczi-nóta 90
Amadé Lászlótól: Katonaének 93
VIRÁGÉNEKEK A XVII. ÉS XVIII. SZÁZADBÓL
Tánc-nóta 98
Amott kerekedik 100
Állj előmbe rózsám 101
Menj el, édes fecském 102
Amadé Lászlótól: Dal 103
Amadé Lászlótól: Én angyalkám . . . 104
UTÓSZÓ 107
LAJSTROMA A MEGÖREGEDETT SZÓKNAK 110