Wien, 1847, Franz Riedl's sel. Witwe & Sohn, [4] p. + 191 p. + [1] p. + [7] t.: ill.
Iduna. Taschenbuch für 1847. / Iduna. Zsebkönyv az 1847. évre. Sieben und zwanzigster Jahrgang. / 27. évfolyam. Edlen Frauen und Mächen gewidmet. / Nemes asszonyok és lányeányok részére.
Német, gótbetűs zsebkönyv. 7 fekete-fehér, részletgazdag, hártyapapírral védett acélmetszettel (J. Weigel del., M. Hofmann sc.) illusztrált, valamint részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás.
Kiadó varrott kemény papírkötésben lévő példány feliratozatlan, dombornyomott díszítésekkel ellátott címfedéllel és hátlappal, feliratozatlan, dombornyomott könyvgerinccel, néhol enyhén foltos belívekkel, szépen körbe aranyozott lapélekkel, hiánytalan, jó állapotban, eredeti, feliratos, nyitott, néhol kissé sérült kiadói borítófedélben.
A 19. század első harmadában – a divatlapok mellett – nagy népszerűségre szert tevő almanachok a biedermeier korszak irodalmának jellegzetes képviselői voltak. Ezek a tartalmi és formai szempontból egyaránt a polgári miliő otthonosságát kifejező, gyakran rendszertelenül megjelenő, gyűjteményes kiadványok nagy teret engedtek a műkedvelő szépirodalomnak, és elterjedtségük folytán az irodalmi műveltség népszerűsítéséhez is hozzájárultak:
"Az egyes nemzeti irodalomtörténetek joggal tartanak több almanachot úgy számon, mintha a romantika széles körben való elterjedésének eszközét. Maga az almanach-, illetve a zsebkönyv-forma kedvez a kis formáknak, az ezekben a kis formákban tetten érhető stilizálási módszereknek, s nem utolsó-sorban a képzőművészeti anyag (az illusztrációk révén) ama kispolgári szemlélet és „életérzés" kifejeződése, amellyel a biedermeierként megnevezett ízlésformát szoktuk karakterizálni."
(Fried István: Szempontok a "biedermeier" fogalmának értelmezéséhez. In: Helikon. Világirodalmi Figyelő. 1991/1-2., 139.)