Budapest, 1936, Révai kiadás (Révai Nyomda), 333 p. + [2] p. + [16] t., ill. + 1 térk., 311 p. + [1] p. + [48] t., ill. + 1 térk.
Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Allah Akbar! I-II. (egységes külön kötetekben). Írta: Germanus Gyula.
Az első kötet címlapján a szerző, Germanus Gyula arab nyelven írt, kézjegyével ellátott dedikációja olvasható.
A szerző szövegközti, hetven, eredeti feliratozott fényképfelvételével és számos vonatkozó térképpel illusztrált, valamint kötetenkénti részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. Nyomtatta a Révai Nyomda, Budapesten.
Kiadói félvászon kötésben lévő kötetek feliratozott címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, fényképpel illusztrált előzéklapokkal, tiszta belívekkel, hiánytalan, megkímélt, gyűjtői állapotban, feliratos, a szerző fotójával illusztrált, fülszöveges, enyhén sérült, kiadói borítófedélben.
A szerző, Germanus Gyula (Budapest, 1884. november 6. – Budapest, 1979. november 7.) nemzetközi hírű, magyar orientalista, arab nyelvészeti, kultúrtörténeti író, irodalmár, nyelvész, történész, országgyűlési képviselő, több arab nemzeti akadémia tagja. Budapesti Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán történelem-latin szakon diplomázott. Később bölcsészdoktorrá (summa cum laude) avatták török nyelv és irodalomból, arab nyelv és irodalomból, ókori világtörténelemből. Evlija Cselebi a XVIII. századi törökországi céhekről című munkájával ösztöndíjat nyert, így három évet (1908–1911) tölthetett Nagy-Britanniában, a British Museum keleti osztályán. Kora egyik legelismertebb iszlám szakértőjének és egyben szeretett tanárának, Vámbérynak ajánlólevele sokat jelentett fogadtatásában. Nemcsak munkájában kamatoztatta angol nyelvtudását, hanem angol nyelvkönyveket és szótárakat is szerkesztett. 1912-ben a Magyar Királyi Keleti Akadémia nyelvtanítója, 1915-től a török és arab nyelv tanára. A szerző 1934-ben hosszabb utazást tett a Közép-Keleten, amiről az Allah Akbar! című könyvében számolt be részletesen. Ebben a sikeres könyvében Germanus Gyula sikeresen valósította meg a tudományos műnek, a népszerűsítő irodalomnak, az útirajznak, az önvallomásnak és a politikai esszének a sajátos ötvözetét.
Egyszerű moszlim zarándokként rótta be Germanus Gyula az európainak tilis, titokzatos Szaudi-Arábia sivatagjait, s hosszú időt töltött a "városok anyja", Mekka titkai közt. Útja nemcsak kalandokkal zsúfolt, izgalmas élmény volt, hanem igazi tudósként behatolt a mohamedán vallás legmélyére is. Könyvében, amely több mint útleírás: életregény, földerül Ibn Szaúd világbirodalommá növő fiatal országa, Mohamed utódainak élete, hite s egy nagytudású, gazdag érdeklődésű író ezernyi pompás megfigyelése, kalandos útjának regénye.