Germanus Gyula: Allah Akbar! I-II. (dedikált példány)

Védőborítós példány

Germanus Gyula
Révai (Budapest) ,
Kiadói félvászon kötés , 644 oldal
Méret: 19 cm x 14 cm
2021-06-06 20:00

Budapest, 1936, Révai kiadás (Révai Nyomda), 333 p. + [2] p. + [16] t., ill. + 1 térk., 311 p. + [1] p. + [48] t., ill. + 1 térk.

Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Allah Akbar! I-II. (egységes külön kötetekben). Írta: Germanus Gyula.
Az első kötet címlapján a szerző, Germanus Gyula arab nyelven írt, kézjegyével ellátott dedikációja olvasható.
A szerző szövegközti, hetven, eredeti feliratozott fényképfelvételével és számos vonatkozó térképpel illusztrált, valamint kötetenkénti részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. Nyomtatta a Révai Nyomda, Budapesten.
Kiadói félvászon kötésben lévő kötetek feliratozott címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, fényképpel illusztrált előzéklapokkal, tiszta belívekkel, hiánytalan, megkímélt, gyűjtői állapotban, feliratos, a szerző fotójával illusztrált, fülszöveges, enyhén sérült, kiadói borítófedélben.
A szerző, Germanus Gyula (Budapest, 1884. november 6. – Budapest, 1979. november 7.) nemzetközi hírű, magyar orientalista, arab nyelvészeti, kultúrtörténeti író, irodalmár, nyelvész, történész, országgyűlési képviselő, több arab nemzeti akadémia tagja. Budapesti Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán történelem-latin szakon diplomázott. Később bölcsészdoktorrá (summa cum laude) avatták török nyelv és irodalomból, arab nyelv és irodalomból, ókori világtörténelemből. Evlija Cselebi a XVIII. századi törökországi céhekről című munkájával ösztöndíjat nyert, így három évet (1908–1911) tölthetett Nagy-Britanniában, a British Museum keleti osztályán. Kora egyik legelismertebb iszlám szakértőjének és egyben szeretett tanárának, Vámbérynak ajánlólevele sokat jelentett fogadtatásában. Nemcsak munkájában kamatoztatta angol nyelvtudását, hanem angol nyelvkönyveket és szótárakat is szerkesztett. 1912-ben a Magyar Királyi Keleti Akadémia nyelvtanítója, 1915-től a török és arab nyelv tanára. A szerző 1934-ben hosszabb utazást tett a Közép-Keleten, amiről az Allah Akbar! című könyvében számolt be részletesen. Ebben a sikeres könyvében Germanus Gyula sikeresen valósította meg a tudományos műnek, a népszerűsítő irodalomnak, az útirajznak, az önvallomásnak és a politikai esszének a sajátos ötvözetét.

Egyszerű moszlim zarándokként rótta be Germanus Gyula az európainak tilis, titokzatos Szaudi-Arábia sivatagjait, s hosszú időt töltött a "városok anyja", Mekka titkai közt. Útja nemcsak kalandokkal... Tovább

Egyszerű moszlim zarándokként rótta be Germanus Gyula az európainak tilis, titokzatos Szaudi-Arábia sivatagjait, s hosszú időt töltött a "városok anyja", Mekka titkai közt. Útja nemcsak kalandokkal zsúfolt, izgalmas élmény volt, hanem igazi tudósként behatolt a mohamedán vallás legmélyére is. Könyvében, amely több mint útleírás: életregény, földerül Ibn Szaúd világbirodalommá növő fiatal országa, Mohamed utódainak élete, hite s egy nagytudású, gazdag érdeklődésű író ezernyi pompás megfigyelése, kalandos útjának regénye. Vissza

ELSŐ KÖTET
A Kelet hívó szava
Pénteki ima a mecsetben1
Az iszlám Indiában28
Váratlan akadályok75
Dicső elődök nyomdokán
Útban kelet felé81
Arábia földrajza85
Kik jártak Afrikában?99
Az ébredő Egyiptomban
Az Ezeregyéjszaka városa129
Az Azhar-mecset diáktanyáin141
Az Azhar magyar diákja156
Mi az iszlám?166
Az Azharban kigyúlnak a villanyos lámpák172
Egyiptomi írók között184
A dervisek világa219
Hubaltól Allahig
Az eljövendő óra247
A pogány arabok kultusza255
Mit kell a zarándoknak tudnia272
Az iszlám prófétája
A zarándokhajón285
Egyedül Mohameddel298
A korán útja324
MÁSODIK KÖTET
Éva ősanyánk nyugvóhelye
Mohamed Zákir saruja1
Első éjszakám Arábiában18
A tehén és kutya ivadéka34
Ibn Szaúd, a vahhabiták királya40
A zarándoklat
Egy arab sakkjátszma69
Hívásodra jöttem óh Uram!77
A kába körüljárása89
Mekkai otthonom105
Mina völgyében112
Arafat síkján141
Ibn Szaúd sátrában154
Mekka, a városok anyja
A fekete kő167
Hétköznapok Mekkában176
Szellemi élet a szent városban192
Beszélgetés egy mekkai kereskedővel206
A mekkai szentély213
Mekkai élet225
Különös találkozás243
Búcsú Ibn Szaúdtól260
Az utolsó napok Arábiában
Mekkából Medinába273
A próféta sírjánál299
065

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
70.009 Ft Licitek száma: 27