Lantos R.-T.(Budapest)
Kiadói félbőr kötés
, 238 oldal
19 cm x 12 cm
2021-06-06 20:00
Buadpest, 1928, Lantos R.-T. kiadása (Kunossy Grafikai Műintézet Rt., Bp.), 238 p. + [1] p.
Szerző által aláírt példány. Véreim. Írta: Móra Ferenc. A kiadó emblémájával ellátott előlapon a szerző, Móra Ferenc tollal beírt aláírása látható. Szerzői ajánlással és részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. A kötetet a Kunossy Grafikai Műintézet Rt. nyomtatta Budapesten. Kiadói félbőr kötésben lévő példány feliratozatlan, mintás, kopott címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratos, aranyozott szecessziós mintavilágú, kissé kopott könyvgerinccel, néhol enyhén foltos belívekkel, hiánytalan állapotban. A szerző érdekes novellafűzére sajátos helyet foglal el a magyar novella-irodalomban. Sokszínűség, mély érzelmek, esendőség és leleményesség, minden együtt van ebben a kötetben. Móra Ferenc (Kiskunfélegyháza, 1879. július 19. – Szeged, 1934. február 8.) író, újságíró, muzeológus, régész. A Budapesti Egyetem földrajz-természetrajz szakán végzett. Felsőlövői segédtanár, a "Szegedi Napló" munkatársa, majd főszerkesztője, a Somogyi-Könyvtár és a Közművelődési Palota tisztviselője, könyvtárosa. Elvégzi a Múzeumok és Könyvtárak Országos Főfelügyelősége által szervezett régészeti tanfolyamot. Múzeum igazgató, a "Szeged" Szabadkőműves Páholy tagja és tisztségviselője. A "Délmagyarország" publicistája, tárcaírója, a "Világ" c. liberális napilap munkatársa, a "Magyar Hírlap" főmunkatársa.
Már nagyocska gyerek voltam, lehettem olyan ötödfélesztendős és már körül tudtam bukfencezni a pernyés-gödröt, ha senki se látta. Ugy látszik, politikusnak készültem, azonban hamarosan kiderült, hogy nem való vagyok erre a pályára, mert a nyilvánosság előtt nem tudok bukfencet vetni. Pedig a nyilvánosságot csak fél szem képviselte, amely az uccáról bekukucskált rám a deszkakerítés hasadékán keresztül. Zsibrita Jóska volt e fél szem birtokosa, velem egyidős gentleman, akihez a legőszintébb irigység fűzött. Tudniillik Jóska függetlenítette magát a polgári divattól és télen viselt szalmakalapot, nyáron pedig akkora báránybőrsüvegben járt, hogy abba belefért volna a Dzsingisz kán feje is. Ezt azonban nem azért tette nevezett kortársam, mintha szembe akart volna helyezkedni a daruuccai társadalom világfölfogásával, hanem azért, mert télen az öreg Zsibritának kellett a sapka és nyáron ő hordta a szalmából készült párszáritót.
Elég az hozzá, hogy Jóska bekukucskált a kerítésen, ami még nem lett volna baj, de tudtomra is adta, hogy jelen van:
- Játjak!
Leütési ár:
65.000 Ft
Licitek száma: 55