Harsányi Zsolt: És mégis mozog a föld I-III. (aláírt, védődobozos példány)
Galilei életének regénye
Harsányi Zsolt
Galilei
Singer és Wolfner Irodalmi Intézet R.-T.(Budapest)
Kiadó bőrkötés
, 937 oldal
19 cm x 14 cm
2021-06-06 20:00
Budapest, 1937, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet R.-T. kiadása (Budapesti Hírlap Nyomdája), 300 p., 323 p. + [1] p., 314 p. + [6] p.
Szerző által aláírt példány. Első kiadás. És mégis mozog a föld I-III. Galilei életének regénye. (három kötet egy könyvben). Írta: Harsányi Zsolt. Az I. kötet címlapján a szerző, Harsányi Zsolt tollal beírt, jól olvasható aláírása látható. A kiadó korabeli, keretes könyvhirdetéseivel kiegészített kötet. Nyomtatta a Budapesti Hírlap Nyomdája. Kiadó bőrkötésben lévő példány aranyozott feliratos, dombornyomott keretezéssel ellátott címfedéllel és könyvgerinccel, tiszta belívekkel, színezett felső lapélekkel, hiánytalan, megőrzött, gyűjtői állapotban, ceruzás ajándékozási bejegyzéssel ellátott, jó állapotú kiadói védődobozban. A kötet szerzője, Harsányi Zsolt (Korompa, 1887. január 27. – Budapest, 1943. november 29.) író, újságíró, műfordító, színigazgató. A két világháború közötti korszak kedvelt regényírója. Bölcsészetet, majd jogot hallgatott a kolozsvári egyetemen. A "Színházi Hét" szerkesztője, a "Budapesti Hírlap", a "Pesti Hírlap", az "Új Idők" állandó munkatársa, a Magyar PEN Club főtitkára, a Vígszínház igazgatója, a Kisfaludy és a Petőfi Társaság tagja. A sikeres történelmi regények mellett színdarabokat és verses műveket is írt. "Harsányi Zsolt új regényének hőse az emberi tudomány egyik legérdekesebb, legjelentősebb és legforradalmibb hőse, Galilei, a csillagász. Megrázó „kozmikus" élményekben és mély emberi dokumentumokban gazdag élete bűvös panorámaként tárul ki Harsányi tolla nyomán." - írta a műről a Népszava c. politikai napilap (1937. október 03./65. évfolyam/225. szám).
Az a fiatalember, aki a Ponte Vecchio tövénél álldogálva szórakozottan tépegetett valami papirost és a darabkákat céltalanul hullatta az Arno vizébe, meg akart halni.
Már...
Már régóta foglalkozott azzal a gondolattal, hogy megöli magát. Hónapok óta járt-kelt ezzel a tűnődéssel, amely eleinte csak fáradt kedvetlenség gyanánt bukkant fel benne, de lassanként mind felismerhetőbb formát öltött. Most már elszánta magát: meghal. Úgy is tekintette életét, mint amely huszonhárom éves korában befejeződött. Mint halottról gondolkodott már önmagáról s hogy mikor hurkolja nyakára a kötelet, amelyet már előkészítve rejtegetett otthon, az közömbösnek is tetszett előtte. Néhány nappal hamarabb, vagy később, az már mindegy. Úgy érezte, hogy már tegnap is, tegnapelőtt is csak lustaságból nem végzett magával. Éppen az a tétlen és sivár renyheség hosszabbítgatta életét, amely miatt nem akart tovább élni. Már úgy megszokta a cselekvés hiányát, hogy szinte kíváncsi volt rá: mikor mozdul meg akarata annyira, hogy végrehajtsa a régen minden részletével kirajzolt cselekedetet. De még ennek a kíváncsiságnak is alig volt valamelyes ereje, még erre is vállat vont: mindegy. Minden mindegy.
Leütési ár:
38.000 Ft
Licitek száma: 54