Budapest, 1978, Corvina Kiadó (Dürer Nyomda, Békéscsaba), [64] p., ill.
Sajdik Ferenc, a karikatúra-album készítője átal dedikált példány. Galéria. Karikatúra-album. Rajzolta és feliratozta: Sajdik Ferenc.
A címlapon az album készítőjének, Sajdik Ferencnek egyedi grafikával illusztrált, tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "M.-nak Sajdik Ferenc 1978."
Minden oldalon fekete-fehér és egy színnel színezett karikatúrákkal illusztrált kiadás. A kötet a rajzokhoz kapcsolódó feliratozást és kiegészítő szövegrészt tartalmaz. Nyomtatta a Dürer Nyomda Békéscsabán.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány feliratozott, színes illusztrációval ellátott címfedéllel, feliratos, kissé sérült könyvgerinccel, színes, illusztrációval ellátott hátlappal, hiánytalan állapotban.
A karikatúra-album készítője, Sajdik Ferenc (Neuenhagen bei Berlin, 1930. augusztus 21. –) magyar grafikus- és rajzművész, karikaturista. Termékeny alkotó, hozzávetőleg 300 könyvhöz készített illusztrációt. A Budapesti Ipari Rajziskolában tanult és nyomdásznak készült. A Rádió- és Televízió Újság tördelője, majd rajzolója volt. A "Ludas Matyi" vicclap munkatársa, valamint a "Képes Hét" és számos magazin is közölte a rajzait. Csukás István meseíróval együtt tökéletes szerzőpárost alkottak és megszülettek a "A nagy ho-ho-horgász", a "Pom Pom meséi", a "Radírpók", a "Festéktüsszentő Hapci Benő", az "Óriástüdejű Levegőfújó", a "Bátor Tintanyúl", a "Lesbőltámadó Ruhaszárítókötél" és a kedves, csokoládéért rajongó madár a "Gombóc Artúr" mesefigurái. Lendületes, sajátos humorú rajzai közkedveltek Magyarországon.
„Én nem a valóság, hanem a képzelet után alkotok. Ez valahogy belülről jön, mert igazából ösztönösen rajzolok. De végül is a rajzolást a ceruzára kell hagyni, én csak mozgatom azt.” -nyilatkozott Muzsay Andrásnak rajzolói ars poeticájáról a művész.