Juhász Gyula: Késő szüret (aláírt, számozott példány) (Restaurálás előtti állapotban)

Juhász Gyula
Táltos Kiadás (Budapest) ,
Kiadói tűzött papírkötés , 111 oldal
Méret: 19 cm x 14 cm
2021-06-06 20:00

Budapest, 1918, Táltos kiadása, 111 p.

Szerző által aláírt példány. Első, számozott, amatőr, bibliofil kiadás. Késő szüret. Írta: Juhász Gyula.
A címlap utáni első oldalon a szerző, Juhász Gyula tollal beírt, jól olvasható aláírása látható.
"Ebből a könyvből 100 számozott példány készült a költő kezevonásával."
 Ez a 037. számú példány.
Részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. A címlapon tollal beírt, dátumozott tulajdonosi névbeírás található.
Kiadói tűzött papírkötésben lévő példány feliratozott, egy színnel színezett illusztrációval ellátott, enyhén foltos címfedéllel, sérült könyvgerinccel hátlappal, hiánytalan szövegtesttel, meggyengült, restaurálás előtti állapotban. A kötet utolsó ívének lapjai a könyvgerinc mentén sérültek.
A kötet szerzője, Juhász Gyula (Szeged, 1883. április 4. – Szeged, 1937. április 6.) magyar költő. A 20. század első felének egyik legelismertebb magyar költője. Első versei a Szegedi Naplóban jelentek meg. 1903–1906 között a Pesti Tudományegyetem magyar–latin szakos hallgatója, Babits Mihály, Kosztolányi Dezső, Oláh Gábor barátja, a Négyesy-szeminárium titkára, a máramarosszigeti piarista gimnázium, a lévai piarista gimnázium, a nagyváradi premontrei gimnázium, a szakolcai királyi katolikus főgimnázium, a makói állami főgimnázium tanára. A szegedi Nemzeti Tanács tagja, a radikális párt al-, majd társelnöke, népgyűlések szónoka, a "Délmagyarország" vezető publicistája. a szegedi színház direktóriumának tagja, a "Munka" c. szociáldemokrata lap dolgozótársa. Juhász Gyula egész életén át boldogtalan volt, társtalan magánya sohasem oldódott fel, tragikus betegsége, pesszimista kedélyvilága csaknem a kezdetektől rányomta bélyegét verseire. Költői stílusát kevésbé hatja át a szimbolizmus, mint a századelő nagy újítóiét, nyelve konkrétabb, reálisabb, érthetőbb. Költeményei általában rövidek, kompozíciójuk zárt. Az impresszionista hangulatlíra művelője volt. Mélyen hitt a szépségben és a művészetben, mely az elveszett Édent jelentette neki.

Prológus 7
Csöndes panaszok I, II, III, IV, V 9
Trecento 14
Veni 15
Örök Beatricénk 16
Így szólt Michel Angelo 17
Végtelenség verse I, II 18
Ovid tavaszdala 19
Már azt hiszi 20
In memoriam I, II, III 21
Ha lehullanak a levelek 24
Arany tavasza 27
Odysseus búcsúzik 28
Késő szüret I, II, III, IV 29
Visszatértem 33
Az olajfák hegyén 35
Júlia I, II, III, IV, V, VI, VII 36
Halotti beszéd 43
Isteni lira 44
Falusi hold I, II, III, IV 45
Buddha 49
Sírok virága, az öröm 50
Mégis oly szép 51
Csipkerózsa 52
A táltos, egy faló 53
A szerzetes hóráiból 56
A föltámadott I, II 59
A rohateczi Máriánál I, II 61
Gyászköntös 63
Önarckép 64
Falusi állomás I, II 65
A torzóm 67
Falusi harang verse 68
Pannoniában a légió dalol 69
Anonymus 71
Tonuzóba sírja felett 72
Kalózhajó 74
Az ópiumszivó 75
Annabál 76
Vallomás az életnek 77
A korán elmenők 78
Május esti dal 79
Mily idegenek 80
Goethe Weimarban 81
Marie Antoinette 82
Szemek 83
Misztikus órák I, II, III, IV, V 84
Görög elégia 89
Achilleus paizsa 90
Stanzák 91
Egyedül 92
Tiszai tájak I, II, III, IV, V 93
Himnusz egy csonka Vénuszhoz 98
Gioconda 99
A muszka 103
Megyünk a völgybe 105
Bethániában 106
Búcsú 107 Vissza
093

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
121.000 Ft Licitek száma: 22