Gross Arnold: Gross Arnold (Gross Arnold által aláírt példány)
Dr. Kovrig Nagy Ádám
Gross Arnold
Horváth Csaba
Gyurkovics Tibor
Gross Arnold-Medence Csoport Bt.(Budapest)
Kiadói fűzött kemény papírkötés
, 111 oldal
23 cm x 24 cm
963-06-4830-1
2021-06-06 20:00
Budapest, 2008, Gross Arnold-Medence Csoport Bt. kiadása (Nyomdamester RePro Studio, Szeged), 111 p., ill.
Gross Arnold grafikusművész által aláírt példány. Első kiadás. Gross Arnold. A címlapon Gross Arnold grafikusművész tollal beírt aláírása látható. Színes és fekete-fehér, feliratos képekkel illusztrált, valamint Dr. Kovrik Nagy Ádám muzeológus bevezető tanulmányával és képjegyzékkel kiegészített művészeti album. Nyomtatta a Nyomdamester RePro Studio Szegeden. Kiadói fűzött kemény papírkötésben lévő példány feliratos, a művész színes reprodukciójával illusztrált címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, illusztrált, szép állapotú kiadói előzéklapokkal, tiszta, szép belívekkel, hiánytalan, megőrzött, gyűjtői állapotban. Gross Arnold (Torda, 1929. november 25. – Budapest, 2015. január 22. ) magyar grafikusművész. A budapesti Képzőművészeti Főiskolán szerzett diplomát 1953-ban. Kiváló mesterei voltak (Hincz Gyula, Kádár György, Konecsni György, Koffán Károly). Ő mégis leginkább Rembrandt és Albrecht Dürer rézkarcait tanulmányozta a Szépművészeti Múzeumban, és sorban alkotta egyedi stílusú, szellemes, ötletes, derűs, humoros, színes rézkarcait. Az 1950-es évek végétől számos egyéni és csoportos kiállítása volt Budapesten és vidéken, 1962-től külföldön is. Részletgazdag rézkarcaival vált népszerűvé. Jellegzetes színezési technikájának köszönhetően minden egyes nyomata különbözik a többitől. Képeit jellemzi a csodálatos, gyermeki mesevilág, ahol mindig süt a nap, virágüzletekkel és játékokkal teli. Az ember része a természetnek műalkotásaiban. Képeivel szépet, örömet nyújt, egy mesevilágot, amiben nincs semmi hátborzongató vagy borús.
Ebben a könyvben Gross Arnold képes vallomásait "olvashatja" a kedves érdeklődő a világról, a természetről, az emberekről, férfi nő kapcsolatáról, utazásról és még sok minden másról: egyszóval az életről, mindarról, amit a művész átélt, ami a művészt körülveszi, amiről szerint érdemes és kell "beszélni". De hisz, képekről van szó! Igen, megőrzött emlékekről, elképzelt - vágyott - álmokról, amiket mi magunk is mindannyian érzünk és elgondolunk valahogy, megtestesíteni azonban, azaz képekben, rajzban rögzíteni csak keveseknek adatik meg.
Leütési ár:
47.000 Ft
Licitek száma: 52