Magyarország képes albuma

Illustrirtes album von Ungarn/Album illustré de la Hongrie/Illustrated album of Hungary/Illjusztrirovannij album Vengrii

Idegenforgalmi és Utazási Vállalat Részvény-Társaság (Budapest)
Kiadói egészvászon díszkötés , 507 oldal
Nyelv: Magyar  Angol  Német  Francia  Orosz
Méret: 32 cm x 42 cm

Budapest, é.n., Idegenforgalmi és Utazási Vállalat Részvény-Társaság kiadása (Globus Műintézet, Bp.), 40 p. + [104] p. + 329-336 p. + [64] p. + 201-328 p. + 337-368 p. + [12] t., ill.

Első kiadás. Magyarország Képes Albuma. / Illustrirtes album von Ungarn. / Album illustré de la Hongrie. / Illustrated album of Hungary. / Illjusztrirovannij album Vengrii.
Több nyelvű (magyar, angol, francia, német, orosz) képes album. 12 fekete-fehér, feliratos, egész oldalas képtáblával és számos szövegközti, fekete-fehér, feliratos képpel illusztrált, valamint korabeli reklámokkal kiegészített kiadás. Közreadta az Idegenforgalmi és Utazási Vállalat Részvény-Társaság a Magyar Királyi Államvasutak Központi Menetjegyirodája, nyomtatta a Globus Műintézet és kötötte Sebők Gyula és Társa Könyvkötészete Budapesten. A címlapon tollal beírt ajándékozási bejegyzés látható.
Kiadói egészvászon díszkötésben lévő példány feliratos, mintás, aranyozott, Magyarország címerét ábrázoló illusztrációval és 4 réz könyvdísszel ellátott címfedéllel, a könyvkötő által pótolt vászon könyvgerincre kasírozott eredeti, feliratos könyvgerincrészlettel, új előzéklapokkal, néhol enyhén foltos, sérült belívekkel, dombornyomott, keretdíszes hátlapon a kötészet feltüntetésével, hiánytalan állapotban. A címlap és az utolsó oldal javított.
"...Az »Idegenforgalmi és Utazási Vállalat« (Magy. kir. államvasutak központi menetjegyirodája) egyrészt hazánk idegenforgalmának emelésére, másrészt ezzel kapcsolatosan kulturális és nemzeti érdekekből kiadja a »Magyarország Képes Albumát«-t, amelyet német, franczia, angol és orosz nyelven a külföldi világforgalom központjain ingyen terjeszt magyar, német, franczia és angol nyelven pedig Magyarország területén is forgalomba bocsát. A nagyszabású díszmű Magyarország városait, fürdőit, üdülőhelyeit, természeti szépségeit és egyéb nevezetességeit művészi kivitelű képekben ismerteti..." - (Gulner s. k., államtitkár, Belügyi Közlöny, 1903. március 22./13. szám)

Magyarország leírása. Magyarország természeti szépségeit müvelődéstörténelmi emlékeit és építési remekeit akarjuk a müveit világ előtt feltárni. Egy évezred óla él a magyar faj Európa szivében... Tovább

Magyarország leírása. Magyarország természeti szépségeit müvelődéstörténelmi emlékeit és építési remekeit akarjuk a müveit világ előtt feltárni. Egy évezred óla él a magyar faj Európa szivében mint hódító ura a földkerekség egyik legszebb birodalmának. Mint kietlen pusztaságot foglalta el, mely az emberiség siralomvölgye volt, s ma jogos büszkeséggel hívhatja megtekintésére a nagyvilágot, mert a kulturának magas színvonalára emelte és intézményeiben a polgári szabadságnak oly biztosítékait fektette le, melyek a jólét áldásait a nemzet minden rétegére és osztályára kiterjeszteni alkalmasak. Mikor a magyar faj fegyverrel kezében először jelent meg e földön, a Kárpátok bérczei alatt és a síkján gomolygó félvad néptöredékeket talált, melyek a rómaiak hajdan virágzó tartományainak civilizációját elsöpörték. Négy-öt évszázad óta tartott már akkor a népvándorlás, hatalmas fajok tüntek fel és vesztek el, hunok, gótok, gepidák, szlávok, avarok, frankok egymást követték és pusztították el, de maradandó államot alkotni egyedül a magyar tudott e földön. Abban a pillanatban midőn Árpád hadai itt megjelentek, egy hatalmas birodalom keletkezik, mely egy évszázad múlva már kerészténynyé lesz, s azontúl Nyugot védőbástyája Kelet ellen, melyen az ázsiai hordák rettentő áramlata megtörik. Vissza
295

Kikiáltási ár:
40.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
70.000 Ft Licitek száma: 11