Budapest, 1947, Új Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner) (Ladányi Nyomda, Bp.), 127 p.
Szerző által aláírt példány. Első, számozott kiadás. Elfelejtett versek. Írta: Heltai Jenő.
A címlap előtti lapon a számozás alatt a szerző, Heltai Jenő tollal beírt, jól olvasható aláírása látható.
"Ez a könyv a költő 75. születésnapjára készült 300 számozott példányban, a szerző aláírásával". Ez a 45. példány.
Részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. A könyvet a Ladányi Nyomda nyomtatta Budapesten.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány feliratozatlan, aranyozott illusztrációval és dombornyomott keretezéssel ellátott, kopott címfedéllel, aranyozott feliratos, elszíneződött könyvgerinccel, sérült előzéklapokkal, néhol foltos belívekkel, hiánytalan állapotban, kiadói borítófedél nélkül.
A szerző, Heltai Jenő /szül.: Herzl Eugen/ (Pest, 1871. augusztus 11. – Budapest, 1957. szeptember 3.) író, költő, újságíró, producer, dramaturg. Budapesti jogi tanulmányait félbehagyva, újságíróként dolgozott. A "Magyar Hírlap", "A Hét", a "Pesti Hírlap", a "Pesti Napló" munkatársaként tevékenykedett. Írásai a "Borsszem Jankó", "Magyar Szalon", "Ország-Világ" és a "Magyar Géniusz" lapokban jelentek meg. Majd katonai pályára lépett, 1892-ben tartalékos hadnagy lett. Sokat utazott; élt Párizsban, Londonban, Bécsben, Berlinben, Isztambulban. Utána a Vígszínház titkára, majd dramaturg-igazgatója, az Athenaeum Kiadó irodalmi igazgatója, a Magyar Színpadi Szerzők Egyesületének elnöke volt. Később a Belvárosi Színház, azt követően a Magyar Színház igazgatója lett. Nagy műveltségű, egyben kifinomultan könnyed, franciás lezserségű író volt. Színpadi műveiben is kitűnt költői készsége. 1936-ban nagy sikerrel mutatták be a Magyar Színházban A néma levente c. verses színpadi játékát.
Kérdőív
Mikor elnémul megkínzott szíved,
Eléd teszik a nagy kérdőívet.
Mit mozdulatlan ajkad elsóhajt,
A láthatatlan jegyző jegyzi majd.
Mit fogsz felelni - mert felelni kell! -
Az...
Kérdőív
Eléd teszik a nagy kérdőívet.
Az életedet hol hibáztad el?
Hol kanyarodtál balra jobb helyett?
Felelj! Tudod az átkozott helyet?
Ha menned adná isteni csoda,
Mondd: visszamennél még egyszer oda?
Veszett fejszének hajszolva nyelét,
Az út robotját újra kezdenéd?