Ovidius Naso, Publius: P. Ovidii Nasonis Opera Omnia I. / P. Ovidius Naso Összes Művei I.

Epist. Heroidum de Arte amandi - P. Ovidius Naso Összes Művei I. kötet: Hősnők levelei; A szerelem művészete

Publius Ovidius Naso
Sumptibus Societatis (Amszterdam)
Korabeli varrott bőrkötés , 856 oldal
Nyelv: Latin
Méret: 20 cm x 13 cm

Amstelodami [Amszterdam], 1702, Sumptibus Societatis, [10] p. + 832 p. + [14] p.; ill.

P. Ovidii Nasonis, Operum, Tom. I. Epist. Heroidum de Arte, Amandi & C. Cum notis. Selectilf Variorum Studio. B. Cnipping II. / P. Ovidius Naso Összes Művei I. kötet: Hősnők levelei; A szerelem művészete. Jegyzetekkel ellátva.
Rézmetszetes díszcímlappal, valamint fekete-fehér könyvdíszes, egy színnel feliratozott címlappal ellátott, bevezetővel, előszóval, életrajzi összefoglalóval, és index-szel  kiegészített latin nyelvű kiadás.
Korabeli bőrkötésben lévő példány feliratozatlan, kopott aranyozású keretezéssel ellátott fed- és hátlappal, aranyozott feliratozású, ötbordás, dúsan aranyozott könyvdíszekkel ellátott, kissé sérült könyvgerinccel, festett, színezett, hiányos előzéklapokkal, színezett lapélekkel, hiánytalan belívekkel, átlagos állapotban.
A kötet szerzője, Publius Ovidius Naso, (Sulmo, Olaszország, i. e. 43. március 20. – Tomis [Konstanca, Románia], i. sz. 17 vége vagy 18) a római aranykor nagy hatású költője. Korán Rómába került, ahol kisebb tisztségeket töltött be. Apja közügyi pályára küldte, de számára a költészet mindennél fontosabb lett. Költeményeivel hamar hírnevet szerzett az ókori Rómában. Fő műve a tizenöt könyvre osztott, mintegy tizenkétezer sorból álló Metamorphoses („Átváltozások”). Rómában nevelkedett és bátyjával, Luciussal együtt a legkiválóbb rotoroknál tanult. Később közügyi pályára lépett. Fiatal éveit az „arany Róma” előkelő társaságaiban élte, bejáratos volt a császári udvarba is. Augustus császár eltávolította a fővárosból és a Fekete-tenger partján fekvő Tomisban kényszerlakhelyet jelölt ki számára. Római polgárjogától és vagyonától nem fosztotta meg, sőt Ovidius a Rómával való írásbeli kapcsolat lehetőségét is megtarthatta. Élete végéig reménykedett a visszatérésben, de hiába kért kegyelmet előbb Augustustól, majd annak utódjától, Tiberiustól. Száműzetésben halt meg.

336

Kikiáltási ár:
24.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
24.300 Ft Licitek száma: 2