Buadpest, 1968, Magvető Könyvkiadó kiadása (Zrínyi Nyomda, Bp.), 157 p.
Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Merülő Saturnus. Versek. Írta: Weöres Sándor.
A kötet előlapján a szerző, Weöres Sándor tollal rajzolt egyedi illusztrációja látható, valamint a címlapon tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "T.-nak és M-nak szeretettel Weöres Sándor Kecskemét, 1968 dec. 18.".
A kötet borítófedelén Illés Árpád festménye látható. Nyomtatta a Zrínyi Nyomda Budapesten.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány színes feliratos címfedéllel és könyvgerinccel, fehér selyemszalag könyvjelzővel, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban, feliratos, színes illusztrációval, fülszöveggel ellátott, enyhén kopott, jó állapotú, kiadói borítófedélben.
A kötet szerzője, Weöres Sándor (Szombathely, 1913. június 22. – Budapest, 1989. január 22.) magyar költő, író, műfordító, irodalomtudós. A huszadik század meghatározó, irányadó magyar költője és műfordítója. A szerzőnek ez a kötete a Tűzkút c. verseskötet folytatása. Ebben a kötetében a szerző jelzi, hogy közelebb akar kerülni az ember mindennapi életéhez, gondjaihoz és társadalmi problémáihoz.