Weöres Sándor: Merülő Saturnus (dedikált példány)

Weöres Sándor
Székely Magda
Magvető Könyvkiadó (Budapest) ,
Kiadói egészvászon kötés , 157 oldal
Méret: 25 cm x 17 cm

Buadpest, 1968, Magvető Könyvkiadó kiadása (Zrínyi Nyomda, Bp.), 157 p.

Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Merülő Saturnus. Versek. Írta: Weöres Sándor.
A kötet előlapján a szerző, Weöres Sándor tollal rajzolt egyedi illusztrációja látható, valamint a címlapon tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "T.-nak és M-nak szeretettel Weöres Sándor Kecskemét, 1968 dec. 18.".
A kötet borítófedelén Illés Árpád festménye látható. Nyomtatta a Zrínyi Nyomda Budapesten.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány színes feliratos címfedéllel és könyvgerinccel, fehér selyemszalag könyvjelzővel, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban, feliratos, színes illusztrációval, fülszöveggel ellátott, enyhén kopott, jó állapotú, kiadói borítófedélben.
A kötet szerzője, Weöres Sándor (Szombathely, 1913. június 22. – Budapest, 1989. január 22.) magyar költő, író, műfordító, irodalomtudós. A huszadik század meghatározó, irányadó magyar költője és műfordítója. A szerzőnek ez a kötete a Tűzkút c. verseskötet folytatása. Ebben a kötetében a szerző jelzi, hogy közelebb akar kerülni az ember mindennapi életéhez, gondjaihoz és társadalmi problémáihoz.

Merülő Saturnus5
Két világ határán7
Három vers Fülep Lajoshoz9
A természet évkönyvei13
Stonehenge (Álom az ősvilágról)15
Józsefet eladják testvérei22
Nareki Gergely himnuszaiból30
Középkori örmény szerzetes énekei36
Két szláv költő
V. Hlebnyikov:
Ázsia43
Folyamok43
A halál44
Nevetővarázs44
I.V. Ignatyev emlékére44
Ősz44
M. Nasztaszijevics:
Epitáfium45
Üzenet45
Nézés49
A benső végtelen49
A jövendő költészete50
Hármas-egység51
Önéletrajz52
Grammatikai személyek53
Spirális54
Fuga55
Négy korál57
Swedenborg60
Gothe61
Hölderlin62
Tolsztoj63
József Attila utolsó fényképére64
Réti csokor65
Kassák Lajosnak67
Füst Milánnak68
Csorba Győzőnek69
Kakuk Marci nótája70
Collage72
Stewardessek a repülgépen73
Világűr74
L'amour pneumatique75
Kuli76
Rossz kis cocktail78
Lumumba vére79
Keleti elégia81
Szüntelen jóvátétel82
Országút83
Az ál-magány85
Szeretők a nagyvárosban87
Óda a kispolgárhoz89
Panoptikum
Politika92
A Világkongresszus ülése92
Az emberiség panasza gazdáira93
Bizánci mozaik93
Nyíltan és merészen94
Idill a Horthy-korban94
Slágerénekesnő95
Majomország96
Nevető holttestek97
Résumé97
Venus és Tanhauser98
Psyché (Egy hajdan költőnő versei)115
Vázlatfüzet126
Falusi hangverseny130
Budapesti színesfényképek136
Álom a régi Pécsről138
Az ég-sapkájú ember141
Soha mégegy kert142
Naplójegyzetek144
Ócska sírversek148
Nagyság150
Hazafelé152
Az új évezred szelleme153
219

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
18.300 Ft Licitek száma: 0