Somogyváry Gyula, Vitéz: Virágzik a mandula... I-II. (aláírt példány)

Vitéz Somogyváry Gyula
Vitéz Somogyváry Gyula (Gyula diák)
Singer és Wolfner Irodalmi Intézet R.-T. (Budapest)
Kiadói egészvászon kötés , 410 oldal
Méret: 18 cm x 13 cm

Budapest, [1936], Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. kiadása, 212 p.; 198 p. + [2] p.

Szerző által aláírt kiadói Ex-Libris-szel rendelkező példány. Első kiadás. Virágzik a mandula... I-II. Regény. (Két kötet egy könyvben.) Írta: vitéz Somogyvári Gyula (Gyula diák).
Az előzéklapon lévő, nagy méretű, egy színű, illusztrált, jelzet nélküli, tul. névbeírással ellátott kiadói Ex-Librisen a szerző, vitéz Somogyvári Gyula tollal beírt aláírása látható.
Nyomtatta Budapesti Hírlap Nyomdája Budapesten. A "Magyar Regények" eddig megjelent, egész oldalas reklámjával ellátott kötet.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratozású címfedéllel és könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, jó állapotban.
A szerző, vitéz Somogyváry Gyula (írói nevén Gyula diák) (Füles, 1895. április 21. – Budapest, 1953. február 12.) nemzeti érzelmű, író, újságíró, országgyűlési képviselő. A szerző első világháborús élményregénye nagy sikert aratott a két háború között Magyarországon.

... Furcsa virág a mandulavirág. Sokszor esztendőkig hiába keressük. Lombja, levele hajt a fának, de virágját nem adja ki. Azután egyszerre, valamelyik tavaszon csudát tesz. Annyi a virágja, mint... Tovább

... Furcsa virág a mandulavirág. Sokszor esztendőkig hiába keressük. Lombja, levele hajt a fának, de virágját nem adja ki. Azután egyszerre, valamelyik tavaszon csudát tesz. Annyi a virágja, mint semmiféle más fának. Egyetlen, hatalmas, vidám bokréta az egész fa. Furcsa virág a mandulavirág. Ha nem hívja leghangosabb kürtjével a tavasz: nem hajt. Be ha kihajt, akkor elsőnek hajt ki minden virágok között. S akkor kihajt olyan korán, mikor más fák, más virágok még csak nem is álmodnak a tavaszról. S aztán, egy éjszakán lehull csaknem az egész virágcsoda róla. Egyetlen szélroham leráz róla minden virágot, melynek nem volt rendelése, hogy kössön s teremjen. Alig marad rajta. Ami lehull, virágként hull le, gyönyörűségként hál meg tavaszi mámorban, fiatal varázsban. S ami rajt marad a fán - néhány árva virág - leveti szirmait, kopott, szürke termés lészen s csontpáncélt ölt ruhája alá. Ha meghámozod: kemény, mint maga az irgalmatlanság. - Pedig belül édes, tiszta és jó - mint a kenyér s mint a becsület. Ámbár van olyan is, amely megkeseredik. Arra se haragudjatok: nehéz a sors, a mandulasors. Annál inkább szeressétek azt, amelyik szürkeségben, keménységben a páncélban is megmaradt édesnek! ... Furcsa virág a mandulavirág. Ritkán hajt, de ha hajt, akkor... Vissza

Első kötet1-212
Második kötet1-198
172

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
6.600 Ft Licitek száma: 0