Pados Pál: Szovjetoroszország felett (Tiltólistás kötet)
A Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete könyvei
Pados Pál
Révai Irodalmi Intézet(Budapest)
Kiadói félvászon sorozatkötés
, 240 oldal
A mai háború - A Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete könyvei
19 cm x 14 cm
2020-04-26 20:00
Budapest, 1942, Révai Irodalmi Intézet kiadása (Révai Nyomda), 240 p. + [4] t.: ill.
A mai háború - A Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete könyvei c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent mű. Szovjetoroszország felett. Írta: Pados Pál. Nyolc oldalon szövegközti, feliratozott, fekete-fehér, eredeti fényképfelvételekkel, valamint részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. Nyomtatta a Révai Nyomda Budapesten. Kiadói félvászon sorozatkötésben lévő példány aranyozott feliratozású, illusztrált címfedéllel, feliratozott könyvgerinccel, néhol enyhén foltos belívekkel, hiánytalan, megkímélt gyűjtői állapotban. A kötet szerepel a Magyar Ideiglenes Nemzetgyűlés által 1945/1946-ban összeállított „Fasiszta szellemű, antidemokratikus és szovjetellenes sajtótermékek I-II.” címmel megnevezett zárolt könyvek tételes és hivatalos listáján. A szerző, Pados Pál 1941 nyarától haditudósító póttartalékos tizedesként került ki a frontra. A háború alatt 1941-1942-ben vitézségi érmet kapott. A Gyorshadtest légi harcairól írott könyvével nagy elismertségben részesült a II. világháború alatt.
Ez a könyv a repülőkről szól, a magyar repülőkről. Aki írta, velük élt, közöttük járt, velük repült ellenség fölé. Ezért, mint a légierők haditudósítója, vitézségi érmet is kapott. A könyv alakjai, szereplői mind élnek, az író csak nevüket változtatta meg, érthető okokból. Mindaz, ami ezeken a lapokon következik, valóság volt, megtörtént. Minden sora igaz. Szeretettel, megbecsüléssel nyujtjuk át a könyvet a magyar repülőknek, ezeknek a talpig férfiaknak, igazi bajtársaknak, bátor hősöknek. És a nagyközönségnek is. Ez a mű nemcsak „regény", de történelem is.
Leütési ár:
13.100 Ft
Licitek száma: 33