Csűry Bálint: A népnyelvi búvárlat módszere

Csűry Bálint
Bakó Elemér
Turul-Szövetség (Budapest) ,
Kiadói ragasztott papírkötés , 42 oldal
Sorozatcím: A Turul-Szövetség népkutatási füzetei
Kötetszám: 1
Méret: 23 cm x 15 cm
2019-06-09 20:00

Budapest, 1936, A Turul-Szövetség kiadása (Városi Nyomda, Debrecen), 42 p.

A Turul-Szövetség Népkutatási Füzetei. No.: 1. sz. Szerkeszti: Bakó Elemér.
A népnyelvi búvárlat módszere. Írta: Csűry Bálint a debreceni egyetem tanára, a M. T. Akadémia levelező tagja.
A Turul-Szövetség kiadása. Nyomtatta a Városi Nyomda Debrecenben.
Kiadói ragasztott papírkötésben lévő példány kissé sérült, javított feliratozott címfedéllel, új könyvkötő által pótolt vászon könyvgerinccel, hiánytalan állapotban.
A tanulmány szerzője, Csűry Bálint (Egri, 1886. február 13. – Debrecen, 1941. február 13.) nyelvkutató, nyelvész, nyelvjáráskutató, az M.T.A. levelező tagja, a magyar nyelvjáráskutatás máig legjelentősebb alakja. Módszertani reformjaival és alapos tudományszervezői tevékenységével sokat tett a hazai dialektológia tudományáért. A debreceni Magyar Népnyelvkutató Intézet alapító igazgatója, a budapesti Pázmány Péter Tudományegyetem magántanára.
A szerző úttörő munkájában "összefoglalja a népnyelvi kutatás elveit, folyamatát az adatközlők kiválasztásától kezdve a gyűjtött anyag feldolgozásáig és értékeléséig." (Hegedűs Attila: Csűry Bálint, a dialektológus, „MAGYAR NYELVJÁRÁSOK” XLIX, 35–40, Debrecen, 2011.)

051

Kikiáltási ár:
2.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
2.500 Ft Licitek száma: 2