Iványi Béla, Dr.: Báró Máriássy András táborszernagy, a Mária Terézia-rend lovagja

1757-1846/Különlenyomat a Hadtörténelmi Közlemények XXXVII-XXXVIII. (1936-1937) évfolyamából

Dr. Iványi Béla
Báró Máriássy András
Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda R.-T. (Pécs) ,
Kiadói varrott papírkötés , 157 oldal
Sorozatcím: Hadtörténelmi Közlemények
Méret: 24 cm x 16 cm
2019-06-09 20:00

Pécs, 1937, Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt. kiadása és nyomása, 157 p.

Különlenyomat a Hadtörténelmi Közlemények XXXVII-XXXVIII. (1936-1937) évfolyamából.
Báró Máriássy András táborszernagy, a Mária Terézia-rend lovagja 1757-1846. Írta: Dr. Iványi Béla.
Számozott lábjegyzetekkel kiegészített (403 lábjegyzet) tanulmánykötet. Kiadta és nyomtatta a Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt. Pécsett.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány feliratozott címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel, felvágatlan belívekkel, hiánytalan, jó állapotban, rendkívül sérülékeny, savas papíron!
A kötet szerzője, Iványi Béla (Nagykanizsa, 1878 - Vonyarcvashegy, 1964) jogtörténész, történész, kutató, genealógus, művelődés- és várostörténész. Gazdag történelmi és genealógiai munkássága forrásértékű információkat tartalmaz.

Részlet: Márkus- és Batizfalvi báró Máriássy András táborszernagy, a Mária Terézia rend lovagja. 1757-1846. (Főleg a családi levéltár alapján.) Egy ősrégi szepességi magyar úri család egyik... Tovább

Részlet: Márkus- és Batizfalvi báró Máriássy András táborszernagy, a Mária Terézia rend lovagja. 1757-1846. (Főleg a családi levéltár alapján.) Egy ősrégi szepességi magyar úri család egyik kimagasló tagjának életéről és tetteiről emlékezünk, aki élete végéig, sőt talán még haló poraiban is ízig-vérig katona volt és maradt, akinek hazája és királya iránti törhetetlen hűséget és ártatlan magyar vitézségét negyvenhét - s köztük nem egy igen súlyos - seb helye igazolta, aki nevét aranybetűkkel írta be a magyar hősök és vitézek albumába, s tündöklő katonai erényeivel ragyogó példát mutatott minden utána következő magyarnak. Annak a ma is virágzó ősi magyar családnak eredete, amelyhez Máriássy András is tartozott, visszanyúlik a XII. századba. A Máriássy-család első ismert tagja Márk comes (aki állítólag Szepesi Gala fia volt). Ezen Márknak fia Batiz comes vitézségével és királyának tett értékes szolgálataival megszerzi a Tátra hegység alatt azt a területet, melyen a ról elnevezett s ma is létező Batizfalva, a Márissy család egyik ősi, törzsökös fészke keletkezett. A XIV. század folyamán már a család kezén van Márkusfalva is, amelytől a Máriássyak másik előnevüket kölcsönözték. Vissza
128

Kikiáltási ár:
4.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
5.500 Ft Licitek száma: 3