Ábrahám Ambrus, Dr.: Általános állattan - összehasonlító bonc-, szövet- és élettan I-II. (dedikált példány)
I.: Sejt- és szövettan/II.: Promorphologia köztakaró, vázrendszer, vérkeringés és kiválasztás/Kézirat gyanánt
Dr. Ábrahám Ambrus
, Könyvkötői egészvászon kötés
, 318 oldal
34 cm x 21 cm
2019-06-09 20:00
[Budapest], 1938, A szerző kiadása (I. Rotációs Üzem, Bp.), 128 p.; 129-318 p. + LXVIII t.; ill.
Szerző által dedikált példány. Általános állattan. Összehasonlító bonc-, szövet- és élettan I-II. (két rész egy könyvben). Írta: Dr. Ábrahám Ambrus egyetemi ny. rk. főiskolai tanár. Kézirat gyanánt. Az első kötet címlapján a szerző, tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Munkatársamnak D. A. tanárnőnek emlékül Dr. Ábrahám Ambrus Szeged 1939. - jún. 28-án -". Kis példányszámban sokszorosított gépirat, 68 egész oldalas képtáblán 288 fekete-fehér, feliratozott rajzábrával. I. rész: Sejt- és szövettan. 128 p.; ill. (Bp., 1938) II. rész: Promorphológia, köztakaró, vázrendszer, vérkeringés és kiválasztás. 129-318 p.; ill. (Bp., é.n.) A kötet belívein néhol ceruzás aláhúzások, jelölések láthatók. Könyvkötői egészvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratozású címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel, mintázott lapélekkel, hiánytalan, átlagos állapotban. A dedikáló szerző, Dr. Ábrahám Ambrus Andor (Tusnád, 1893. november 20. – Budapest, 1989. január 11.) a premontrei rend tagja, zoológus kutató orvos, ideghisztológus, az MTA és a Szent István Akadémia tagja, 1940-től 1967-ig a Szegedi Tudományegyetem Általános és Összehasonlító Állattan tanszékvezető egyetemi tanára, 1967-től a szegedi Állatszervezettani és Állatrendszertani Intézet tudományos kutatója. Az Acta Biologica Hungarica és az Acta Zoologica Hungarica c. folyóiratok szerkesztőbizottsági tagja.
Az állattan tárgya és célja
Az állattan tárgya és célja
Az állattan az a tudomány, amely az állatoknak az ember által megismerhető tulajdonságaival foglalkozik. tárgya az élő, a spiritusban vagy formalinban konzervált állat s mindazok a megkövesedett állati maradványok, amelyek a föld különböző rétegeiben napjainkig fennmaradtak. Ez utóbbiakkal az őslénytannak /:paleontologia:/ egyik ága az ősállattan /:paleozoologia:/ foglalkozik.
Az állattan célja az állatoknak lehetőleg tökéletes megismerése s az élet általános törvényinek a kutatása. Az állattani kutatások eszköze az analysis és synthesis.
Leütési ár:
13.000 Ft
Licitek száma: 3