Budapest, 1997, Magvető Könyvkiadó kiadása (Kossuth Nyomda, Bp.), 558 p. + [2] p. + [24] t.: ill.
Az egyik szerző (Tandori Dezső) által dedikált példány. Körkép '77. Huszonnégy mai magyar elbeszélés. Szerkesztette: Sík Csaba.
Az előzéklapon az egyik szerző, Tandori Dezső tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Sz. I.-nénak baráti köszöntéssel Tandori Dezső 1977. VI. 9."
Szövegközti, fekete-fehér, egész oldalas, feliratos fényképekkel kiegészített kiadás. Az írók portréit Vahl Otto készítette. A kötet Murányi István tervei alapján készült. Nyomtatta a Kossuth Nyomda Budapesten.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány feliratos címfedéllel és könyvgerinccel, hiánytalan állapotban, feliratos, fülszöveges, fényképekkel illusztrált, enyhén foltos kiadói borítófedélben.
A dedikáló szerző, Tandori Dezső (Budapest, 1938. december 8. – Budapest, 2019. február 13.) magyar író, költő, műfordító, német szakos tanár, grafikus, nevelőtanár. Nemes Nagy Ágnes írói-baráti köréhez tartozó termékeny író és igényes műfordító.