Székelyi Nyíry László: Partizánháború (Tiltólistás kötet)

Székelyi Nyíry László
Stádium Sajtóvállalat Részvénytársaság (Budapest)
Kiadói félvászon kötés , 247 oldal
Méret: 20 cm x 13 cm
2020-04-26 20:00

Budapest, [1943], Stádium Sajtóvállalat Részvénytársaság kiadása (Stádium Sajtóvállalat Rt., Bp.), 247 p.

Egyetlen kiadás. Partizánháború. Írta: Székelyi Nyíry László.
Szerzői előszóval kiegészített kötet. Nyomtatta a Stádium Sajtóvállalat Rt. Budapesten.
Kiadói félvászon kötésben lévő példány feliratos, illusztrált címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, könyvkötő által pótolt merített papíros előzéklapokkal, tiszta oldalakkal, hiánytalan, átlagos állapotban.
A kötet szerepel a Magyar Ideiglenes Nemzetgyűlés által 1945/1946-ban összeállított „Fasiszta szellemű, antidemokratikus és szovjetellenes sajtótermékek I-II.” címmel megnevezett zárolt könyvek tételes és hivatalos listáján.

Magyarország kíváló tróngárdája, élén azokkal a fiatal ujságírókkal, akik ma a különböző haditudósító századnál teljesítenek szolgálatot, a magyar királyi honvédség Keleten folytatott harcairól már... Tovább

Magyarország kíváló tróngárdája, élén azokkal a fiatal ujságírókkal, akik ma a különböző haditudósító századnál teljesítenek szolgálatot, a magyar királyi honvédség Keleten folytatott harcairól már eddig is igen érdekes, színes cikkekben emlékeztek meg. Ezek az értékes közlemények majdnem túlnyomó részben a "Donarcvonal" tevékenységéről számolnak be részletesebben. E cikkek nyomán felvonulnak előttünk a Keleten harcoló honvédség összes korszerű alakulatai. Látjuk a légvédelmi tüzéreket, amint az állásaink légi terébe befurakodott ellenséges gépeket veszik tűz alá. Képzeletünk sebes szárnyain repülünk a Don partjaira, ahol éber magyar katonaszemek figyelik a túlsó partot, nehogy valami meglepetés érje a tengely többi seregeinek működését biztosító honvédek állásait. Szinte magunk elé képzeljük azokat a harckocsi-rohamokat, amelyekkel a kemény és szívós ellenség Keleten éket akar verni a honvédek állásaiba. Látjuk magunk előtt baktatni azokat a hosszú kocsisorokat is, amelyek messzebbről, hátulról törtetnek előre, hogy eleséget, lőszert és más anyagi eszközöket szállítsanak a küzdők soraiba. De az eddigi leírásokkal nem igen alkothattunk magunknak fogalmakat arról, milyen viszontagságos és kalandos, izgatóan érdekes körülmények között haladnak a keleti arcvonal felé ezek az ellátó oszlopok és a hasonló állomány pótlására előreküldött csapatok, osztagok stb. Vissza
352

Kikiáltási ár:
6.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
17.100 Ft Licitek száma: 33