Molnár Gábor: Az óriáskígyók földjén (dedikált példány)
Vadászúton Brazília őserdeiben - 18 eredeti fényképpel
Molnár Gábor
Enczi Endre
Barta Ferenc
Ifjúsági Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói félvászon kötés
, 200 oldal
20 cm x 14 cm
Budapest, [1955], Ifjúsági Könyvkiadó kiadása (Athenaeum Nyomda, Bp.), 189 p. + [3] p. +[8] t.: ill.
Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Az óriáskígyók földjén. Vadászúton Brazília őserdőiben. Írta: Molnár Gábor. Előlapon a szerző, Molnár Gábor tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "M. S.-nak és kisfiának Sanyinak szeretettel. Molnár Gábor Bp. 1960. II. 1.". Huszonegy fekete-fehér, feliratozott, korabeli fotóval illusztrált kötet, a könyvben előforduló idegen szavak jegyzékével és részletes tartalomjegyzékkel kiegészítve. Kiadói félvászon kötésben lévő példány feliratos, színes, egész oldalas, alakos-ábrás rajzillusztrációval ellátott címfedéllel és hátlappal, kissé sérült, feliratos könyvgerinccel, a kiadói előzéklapon a szerző vadász- és gyűjtőútjának rajzolt térképével, tiszta belívekkel, hiánytalan, átlagos állapotban. A kötet szerzője, Molnár Gábor (Budapest, 1908. december 2. – Budapest, 1980. október 29.) népszerű magyar vadász- és útleírásíró, regényíró, rádiójáték-szerző. Műveit vakon írta, mert a súlyos baleset miatt elvesztette a látását.
Meleg, puha fényben tündökölnek a vadon felett a csillagok s ezüstsugaraikkal bőven öntözik vadásztanyánkat, amelyet a Jatapu folyó homokos, cserjés, embernemjárta partján ütöttünk fel, évszázados templomromok között. Két kipróbált vadászkísérőm - Abilio és Juan - most is itt van velem, csakúgy, mint előző vadászexpedíciómon, az Atuman folyó felső szakaszának két partján elterülő, jórészt ismeretlen erdőségekben. Harmadik útitársam - Klementino - kávébarna arca is feltűnik a tűz körül, amint a hamubaroskadt zsarátnokot igazgatja. Ő tölti be most José helyét, Joséét, aki hű kísérőm volt az autman vidékén, amikor azonban visszatértünk, gondolt egyet és megházasodott. Klementino is derék, fiatal legény, s olyan erős mint a bivaly. José Pinhero, egy urucarai ültetvényes választotta őt ki számomra...
Leütési ár:
10.000 Ft