Molnár Gábor: Az óriáskígyók földjén (dedikált példány)

Vadászúton Brazília őserdeiben - 18 eredeti fényképpel

Molnár Gábor
Enczi Endre
Barta Ferenc
Ifjúsági Könyvkiadó (Budapest) ,
Kiadói félvászon kötés , 200 oldal
Méret: 20 cm x 14 cm

Budapest, [1955], Ifjúsági Könyvkiadó kiadása (Athenaeum Nyomda, Bp.), 189 p. + [3] p. +[8] t.: ill.

Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Az óriáskígyók földjén. Vadászúton Brazília őserdőiben. Írta: Molnár Gábor.
Előlapon a szerző, Molnár Gábor tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "M. S.-nak és kisfiának Sanyinak szeretettel. Molnár Gábor Bp. 1960. II. 1.".
Huszonegy fekete-fehér, feliratozott, korabeli fotóval illusztrált kötet, a könyvben előforduló idegen szavak jegyzékével és részletes tartalomjegyzékkel kiegészítve.
Kiadói félvászon kötésben lévő példány feliratos, színes, egész oldalas, alakos-ábrás rajzillusztrációval ellátott címfedéllel és hátlappal, kissé sérült, feliratos könyvgerinccel, a kiadói előzéklapon a szerző vadász- és gyűjtőútjának rajzolt térképével, tiszta belívekkel, hiánytalan, átlagos állapotban.
A kötet szerzője, Molnár Gábor (Budapest, 1908. december 2. – Budapest, 1980. október 29.) népszerű magyar vadász- és útleírásíró, regényíró, rádiójáték-szerző. Műveit vakon írta, mert a súlyos baleset miatt elvesztette a látását.

Részlet: Meleg, puha fényben tündökölnek a vadon felett a csillagok s ezüstsugaraikkal bőven öntözik vadásztanyánkat, amelyet a Jatapu folyó homokos, cserjés, embernemjárta partján ütöttünk fel,... Tovább

Részlet: Meleg, puha fényben tündökölnek a vadon felett a csillagok s ezüstsugaraikkal bőven öntözik vadásztanyánkat, amelyet a Jatapu folyó homokos, cserjés, embernemjárta partján ütöttünk fel, évszázados templomromok között. Két kipróbált vadászkísérőm - Abilio és Juan - most is itt van velem, csakúgy, mint előző vadászexpedíciómon, az Atuman folyó felső szakaszának két partján elterülő, jórészt ismeretlen erdőségekben. Harmadik útitársam - Klementino - kávébarna arca is feltűnik a tűz körül, amint a hamubaroskadt zsarátnokot igazgatja. Ő tölti be most José helyét, Joséét, aki hű kísérőm volt az autman vidékén, amikor azonban visszatértünk, gondolt egyet és megházasodott. Klementino is derék, fiatal legény, s olyan erős mint a bivaly. José Pinhero, egy urucarai ültetvényes választotta őt ki számomra... Vissza

Egy este a vadásztanyán5
Az első vadászkalandok a Jatapu mentén45
Abilio és Eleonóra62
Vendégségben egy gömigyűjtőnél68
Beljebb az ősvadonban78
Szemtől-szembe a fekete jaguárral84
A Jatapu első vízesésénél89
Egy giboia a hurokban104
Kajmánfogás - lajhárral112
Kézitusa a surucucuval115
Magányos kaland a Titanus giganteussal123
Hurokban az óriás-sicuruju!128
Horgászat a Jatapuban135
Vízidisznó-lesen142
Ünnep az ősvadonban150
Az indiánok között157
Dráma a kígyók között - Balilio jutalomvadászata169
A sárkányölő Abilio - Hazaérkezés Boa-Vistára178
131

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
10.000 Ft Licitek száma: 0