"Nicholson" Gépgyár Részvénytársaság gazdasági gépeit ismertető Képes Árjegyzéke

40. sz.

Nicholson Gépgyár Részvénytársaság (Budapest) ,
Kiadói tűzött papírkötés , 80 oldal
Méret: 19 cm x 14 cm
2020-04-26 20:00

Budapest, 1910, Nicholson Gépgyár Részvénytársaság kiadása (Grafikai Intézet R. T., Bp.), 80 p., ill.

"Nicholson" Gépgyár Részvénytársaság gazdasági gépeit ismertető képes árjegyzék. Ingyen példány. 40. sz.
Szövegközti, feliratos rajzokkal és vonatkozó, összesített táblázatokkal, képekkel, hivatkozásokkal, koronában feltüntetett árakkal kiegészített árjegyzék. Nyomtatta a Grafikai Intézet Rt. Budapesten. A címlapon tulajdonosi névbeírás látható.
Kiadói tűzött papírkötésben lévő példány aranyozott feliratos címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel, néhol foltos belívekkel, az egyik lapon ceruzás bejegyzéssel, hátlapon a nyomda feltüntetésével, hiánytalan, átlagos állapotban.
A gépgyárat Nicholson W. Fülöp alapította, aki 1867-ben, még mint az angliai Newark-i Nicholson W. N. mezőgazdasági gépgyár kereskedelmi képviselője került Magyarországra. Kezdetben a törzsgyár termékeinek eladásával foglalkozott, de rövidesen az általa forgalmazott gépek javítására egy néhány fős gépműhelyt is felállított. A gépműhelyi kereteket kinőtt vállalkozás 1873-ban a budapesti Gyár (ma Jókai) utcában új és nagyobb, mintegy 80-100 munkást foglalkoztató gépgyárat létesített, ahol eleinte csak kisebb mezőgazdasági gépeket készítettek, de 1879-től már járgányok, gőzlokomobilok, cséplőgépek gyártása is folyt itt.

Jelen árjegyzékünk átnyújtásánál mindenekelőtt hálás köszönetünket fejezzük ki t. vevőinknek és pártolóinknak az irányunkban tanúsított bizalomért és becses támogatásukért, egyben kérvén továbbra... Tovább

Jelen árjegyzékünk átnyújtásánál mindenekelőtt hálás köszönetünket fejezzük ki t. vevőinknek és pártolóinknak az irányunkban tanúsított bizalomért és becses támogatásukért, egyben kérvén továbbra is nagyrabecsült pártfogásukat. Mi részünkről minden erőnkből oda fogunk törekedni, hogy t. vevőink bizalmát a jövőben is kiérdemelve, támogatásukat magunknak mindenkorra biztosítsuk. Vissza
414

Kikiáltási ár:
9.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
9.900 Ft Licitek száma: 0