Szépirodalmi Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 150 oldal
20 cm x 13 cm
2020-03-29 20:00
[Budapest], 1962, Szépirodalmi Könyvkiadó (Egyetemi Nyomda, Bp.), 150 p. + [1] p.
Szerző által aláírt példány. Első kiadás. Mindenütt otthon. Versek. Írta: Váci Mihály. A címlapon a szerző, Váci Mihály tollal beírt aláírása olvasható. A címlap és kötésterv Rudas Klára munkája. Részletes tartalomjegyzékkel közzé tett verseskötet. A feliratos előlapon tollal beírt tulajdonosi névbeírás látható. Nyomtatta az Egyetemi Nyomda Budapesten. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány feliratos címfedéllel és könyvgerinccel, színes kiadói előzéklapokkal, tiszta belívekkel, hiánytalan, jó állapotban, feliratos, színes illusztrációval ellátott, fülszöveges, sérült, kissé hiányos kiadói borítófedélben. A kötet szerzője, Váci Mihály (Nyíregyháza-Ókisteleki szőlő, 1924. december 25. – Hanoi, 1970. április 16.) magyar költő, műfordító. A Kádár-rendszer időszakában, a hatvanas évek közepétől a nyolcvanas évek elejéig, Magyarország ünnepelt és egyik legtöbbet szavalt költője. Érzékeny, képekben gazdag, sokszínű líráját széles olvasóréteg szereti.
A tehetség érése, szerves fejlődése tűnik elénk Váci Mihály legújabb kötetéből. Az emberekkel való közösségvállalás, a nép ügyével való eggyéforrás telíti költészetét. Versei lírai monológok, a lélek mélyéről fakadó magánbeszédek az új életről s a költő változásélményéről, a megváltozott világról.
Kések között című ciklusa a betegséggel küzdő ember zaklatottságát, őrlődését, vad élniakarását fejezi ki. Kedélye csüggedés és remény, kétely és megnyugvás közt hullámzik, s ez az ellentétes hullámzó érzelmiség hozza létre versei feszültségét, hangulati komplexségét.
Új téma költészetében az élet megélésének, teljessé tételének a vágya. A költő leküzdi a betegség keltette diszharmóniát, a közösséggel, az emberekkel való eggyéolvadásban találja meg nyugalmát, belső egyensúlyát.
Leütési ár:
8.000 Ft