Fall Endre, Dr.: Jugoszlávia összeomlása (Tiltólistás kötet) (3 színezett, kihajtható térképpel ellátott kötet)

A Délvidék visszatérése

Dr. Fall Endre
Magyar Reviziós Liga ,
Kiadói tűzött papírkötés , 182 oldal
Méret: 24 cm x 16 cm
2020-04-26 20:00

Budapest, 1941, Magyar Reviziós Liga kiadása (Hornyánszky v. Rt. Nyomdai Műintézet, Bp.), 182 p. + 3 térk. (színes): ill.

Első kiadás. Jugoszlávia összeomlása. A délvidék visszatérése. Írta: Dr. Fall Endre.
Szerzői előszóval, bevezetéssel, csillagozott és számozott lábjegyzetekkel, a felhasznált könyvek jegyzéklével, 3 színes, kihajtható térképpel kiegészített kötet. Nyomtatta Hornyánszky v. Rt. Nyomdai Műintézet Budapesten.
Kiadói tűzött papírkötésben lévő példány feliratos címfedéllel, feliratos, kissé sérült könyvgerinccel, tiszta, körbevágatlan belívekkel, hiánytalan, jó állapotban.
A kötet szerzője, Fall Endre a Magyar Revíziós Liga igazgatója, történelmi és politikai tárgyú könyvek szerzője.
A kötet szerepel a Magyar Ideiglenes Nemzetgyűlés által 1945/1946-ban összeállított „Fasiszta szellemű, antidemokratikus és szovjetellenes sajtótermékek I-II.” címmel megnevezett zárolt könyvek tételes és hivatalos listáján.

Szarajevo! Ettől a szótól visszhangzott az egész világ 1914 nyarán. Ez a szó végzetes, gyilkos merénylet színhelyét jelentette, de jelképe és megtestesítője volt annak a nagyszerb és pánszláv... Tovább

Szarajevo! Ettől a szótól visszhangzott az egész világ 1914 nyarán. Ez a szó végzetes, gyilkos merénylet színhelyét jelentette, de jelképe és megtestesítője volt annak a nagyszerb és pánszláv uralmi gondolatnak is, amely elindította a világháborút, vérbe borította egész Európát s könnybe, gyászba és nyomorúságba taszította a népek millióit. A világháborúban Szarajevo szelleme győzelmet aratott s a háború után a béketárgyalásoknál is Szarajevo szelleme győzedelmeskedett: Közép- és Délkelet-Európát darabokra szaggatták, évszázadok alatt kialakult, fejlett gazdasági rendet, magasrendű kulturákat semmisítettek meg, népeket idegen igába hajtottak, a bosszú magvát vetették el, a gyűlölséget, az irígységet, a széthúzást és a szószegést tették úrrá. S ez mind azért történt, hogy a kelet-európai kis népeknek: a szerbeknek, a románoknak és a cseheknek telhetetlen kapzsiságát kielégítsék. A győztesek új Európáról álmodtak s annak végleges rendezését hirdették. Ezzel szemben felborították az európai egyensúlyt, még pedig elsősorban a Dunavölgyében, ahonnan a háború elindult s itt állandósították a legszörnyűbb állapotokat. Szarajevo árnyéka sötétítette el a Paris-környéki parancsbékékkel megalkotott új Európát, amelynek a csehek, a románok és a szerbek lettek a zsandárai, akik azután gondoskodtak is arról, hogy a szarajevói szellem egész Európát elöntse. Vissza

Előszó5
Bevezetés9
Milyen nemzetekből és törzsekből alakult Jugoszlávia?13
Szerbia13
Horvátország26
Bosznia és Hercegovina35
Dalmácia40
Montenegró42
Szlovénia43
Macedónia44
A Jugoszláviához csatolt magyar területek45
Az illyrizmus és a nagy-szerb eszme harca63
A világháborű és a szerb maffia71
Jugoszlávia földrajzi, statisztikai és gazdasági arculata77
Jugoszlávia huszonkétéves vergődése89
Az SHS állam alkotmánya . - A határok rendezése90
A szerb-horvát koalíció. - Az albán kérdés96
Véres belpolitikai harcok. - A szomszédos államok Jugoszlávia ellen fordulnak99
A diktatúra csődje102
A marseillesi királygyilkosság és a jugoszláv külpolitika108
Sztojadinovics Milan bel- és külpolitikai sikerei118
A horvát-szerb kiegyezéstől Jugoszlávia összeomlásáig124
A szerbek politikai, kultúrális és gazdasági helyzete Magyarországon135
A szerbek teljes politikai szabadságot élveztek135
Dél-Magyarország a szerb kultúra bölcsője137
A szerbek előnyös gazdasági helyzete146
A magyarok politikai, kulturális és gazdasági helyzete Jugoszláviában149
A magyarság politikai elnyomása150
Harc a magyarság kultúrális és vallási élete ellen 161
A magyarságot gazdasági téren tönkretették171
Végszó177
Felhasznált könyvek179
094

Kikiáltási ár:
8.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
12.500 Ft Licitek száma: 9