Fall Endre, Dr.: Jugoszlávia összeomlása (Tiltólistás kötet) (3 színezett, kihajtható térképpel ellátott kötet)
A Délvidék visszatérése
Dr. Fall Endre
Magyar Reviziós Liga
Kiadói tűzött papírkötés
, 182 oldal
24 cm x 16 cm
2020-04-26 20:00
Budapest, 1941, Magyar Reviziós Liga kiadása (Hornyánszky v. Rt. Nyomdai Műintézet, Bp.), 182 p. + 3 térk. (színes): ill.
Első kiadás. Jugoszlávia összeomlása. A délvidék visszatérése. Írta: Dr. Fall Endre. Szerzői előszóval, bevezetéssel, csillagozott és számozott lábjegyzetekkel, a felhasznált könyvek jegyzéklével, 3 színes, kihajtható térképpel kiegészített kötet. Nyomtatta Hornyánszky v. Rt. Nyomdai Műintézet Budapesten. Kiadói tűzött papírkötésben lévő példány feliratos címfedéllel, feliratos, kissé sérült könyvgerinccel, tiszta, körbevágatlan belívekkel, hiánytalan, jó állapotban. A kötet szerzője, Fall Endre a Magyar Revíziós Liga igazgatója, történelmi és politikai tárgyú könyvek szerzője. A kötet szerepel a Magyar Ideiglenes Nemzetgyűlés által 1945/1946-ban összeállított „Fasiszta szellemű, antidemokratikus és szovjetellenes sajtótermékek I-II.” címmel megnevezett zárolt könyvek tételes és hivatalos listáján.
Szarajevo! Ettől a szótól visszhangzott az egész világ 1914 nyarán. Ez a szó végzetes, gyilkos merénylet színhelyét jelentette, de jelképe és megtestesítője volt annak a nagyszerb és pánszláv uralmi gondolatnak is, amely elindította a világháborút, vérbe borította egész Európát s könnybe, gyászba és nyomorúságba taszította a népek millióit. A világháborúban Szarajevo szelleme győzelmet aratott s a háború után a béketárgyalásoknál is Szarajevo szelleme győzedelmeskedett: Közép- és Délkelet-Európát darabokra szaggatták, évszázadok alatt kialakult, fejlett gazdasági rendet, magasrendű kulturákat semmisítettek meg, népeket idegen igába hajtottak, a bosszú magvát vetették el, a gyűlölséget, az irígységet, a széthúzást és a szószegést tették úrrá. S ez mind azért történt, hogy a kelet-európai kis népeknek: a szerbeknek, a románoknak és a cseheknek telhetetlen kapzsiságát kielégítsék.
A győztesek új Európáról álmodtak s annak végleges rendezését hirdették. Ezzel szemben felborították az európai egyensúlyt, még pedig elsősorban a Dunavölgyében, ahonnan a háború elindult s itt állandósították a legszörnyűbb állapotokat. Szarajevo árnyéka sötétítette el a Paris-környéki parancsbékékkel megalkotott új Európát, amelynek a csehek, a románok és a szerbek lettek a zsandárai, akik azután gondoskodtak is arról, hogy a szarajevói szellem egész Európát elöntse.
Leütési ár:
12.500 Ft
Licitek száma: 9