Kner Izidor: Eszmék

Kner Izidor
Kner Izidor Könyvnyomdája (Gyoma) ,
Kiadói egészvászon kötés , 95 oldal
Méret: 14 cm x 11 cm
2020-04-26 20:00

Gyoma, 1907, Kner Izidor Könyvnyomdája kiadása és nyomása, 95 p.

Első Kiadás. Eszmék. Írta: Kner Izidor.
Nyomtatta Kner Izidor Könyvnyomdája Gyomán.
Kiadói enyhén kopott, egészvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratos, dombornyomott illusztrációval ellátott címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel, eredeti, levéldíszes kiadó előzéklapokkal, hiánytalan. jó állapotban.
A kötet szerzője, Kner Izidor (Gyoma, 1860. február 5. – Gyoma 1935. augusztus 19.) könyvkiadó, a magyar nyomdászat és könyvkötészet kiemelkedő, meghatározó személyisége. Számára a könyvkiadás olyan hitvallássá vált, ahol a művészet s a szellem olyan termékeny kapcsolatban állt egymással, ami fogalommá tette a nevét és munkásságát. Az általa alapított és vezetett könyvnyomda az 1914. évi Lipcsei Kiállításon a rangos aranyérem elismerésben részesült.

A kötetről a A Kner-nyomda, kiadványainak tükrében 1882-1944 c. szakmunka említést tesz (1.145 tétel).

Részlet a könyvből: A szerelemnek vakság a vigécze. Enélkül hej de rossz üzleteket csinálna. Mentül fogatlanabb az asszony, annál harapósabb. Sok embert kevésbé bántja a saját nyomorúsága, mint... Tovább

Részlet a könyvből: A szerelemnek vakság a vigécze. Enélkül hej de rossz üzleteket csinálna. Mentül fogatlanabb az asszony, annál harapósabb. Sok embert kevésbé bántja a saját nyomorúsága, mint a más vélt boldogsága. Sokkal többen élnek a mások gyöngéjéből, mint saját erejükből. Amikor a vő az anyóst kezdi szidni: kedves leánya is érthet róla. A családi hajlék legszebb éke a hajlékony, családias asszony. Vissza
195

Kikiáltási ár:
5.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
5.200 Ft Licitek száma: 3