Szerző által dedikált példány.
Első kiadás. Bresztováczy és az ördög. Írta: Féja Géza.
A címlapon a szerző,
Féja Géza tollal beírt dedikációja olvasható:
"A G. - nemzetségnek, élőknek és eljövendőknek igaz barátsággal. Budapesten, 1957. jan. 12. Féja Géza".
A szövegközti, fekete-fehér, feliratozatlan illusztrációkat Pekáry István készítette. Utóhanggal és részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. Nyomtatta a Franklin Nyomda Budapesten.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány feliratozott címfedéllel, feliratos, elszíneződött könyvgerinccel, egy vágáshibás lappal, hiánytalan, jó állapotban, eredeti, két színnel feliratozott, tematikus illusztrációval ellátott, enyhén sérült és foltos, kiadói borítófedélben.
A kötet szerzője, Féja Géza (Féja Géza Sándor, Léva-Szentjánospuszta, 1900. december 19. – Budapest, 1978. augusztus 14.) magyar író, újságíró, szerkesztő, állami polgári iskolai tanár. Lévai gimnázium tanulója, a budapesti egyetem magyar–német szakos hallgatója, Eötvös-kollégium tagja. Első versét a Nyugat közölte. Az Auróra, az Élet és Irodalom munkatársa. Az Esztergom-tábori Fiúnevelő Intézet igazgatóhelyettese, a Bartha Miklós Társaság tagja, a falukutatók mozgalmának teoretikusa, a népi írókat tömörítő Válasz című folyóirat munkatársa, az Előörs, a Kohó, a Szabadság, az Új Hang munkatársa, szerkesztője, a Nemzeti Radikális Párt tagja, a Széchenyi István Polgári Fiúiskola tanára, a megszállt felvidéki Magyar Írás c. társadalmi és irodalmi lap főmunkatársa, a Kazinczy Kiadó lektora, a Magyarország c. lap belső munkatársa, a Márciusi Front programjának egyik kidolgozója. 1937. március 15-én ő olvasta fel a Nemzeti Múzeum lépcsőjén a Front kiáltványát. 1937-ben jelent meg Viharsarok c. szociográfiája, ami után a magyar tájegység is kapta nevét. Könyvéért nemzetgyalázás címén perbe fogták, majd elítélték, tanári állásából elbocsátották. Politikai nézetei miatt 1945-től 1957-ig nem jelenhetett meg könyve. Az ókígyósi Mezőgazdasági Középiskola és a békéscsabai Petőfi úti Polgári Fiúiskola tanára. A Petőfi Párt (az újjászervezett Nemzeti Parasztpárt) Irányító Testületének tagja, a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár főmunkatársa.