Budapest, 1899, Schwarcz Ignácz könyvkereskedésének kiadása (Neumayer Ede Nyomdája, Bp.), 232 p.
Első kiadás. Első magyar szakácskönyv vallásos izraeliták háztartása számára. Beható utasítások, amelyek által mindenféle ételek, de különösen az izraelita konyha ételei a legízletesebb módon elkészíthetők továbbá 558 étel leírása. Több éves tapasztalatai után gyűjtötte: Hercz Rafael Rezsőné, szül. Bauer Leonóra.
A szakácskönyv címlapján ceruzával írt tulajdonosi névbejegyzés látható. Néhány lapjon amatőr javítás látható.
Kiadói előszóval, helyreigazítással, részletes tartalomjegyzékkel kiegészített izraelita szakácskönyv. A könyvet Neumayer Ede nyomtatta Budapesten.
Könyvkötői egészvászon kötésben lévő példány feliratozatlan fed- és hátlappal, aranyozott feliratozással ellátott könyvgerinccel, új, világos előzéklapokkal, hiánytalan állapotban.
Az eredeti, kissé sérült, megerősített, feliratozott, alakos-ábrás, rajzolt illusztrációval ellátott (Lővy Adolf, B.pest.) papír borítófedelet a könyvbe kötötték.
Ritka!