Wallburg Egon (Zórád Ernő) (1911-2004): Csikósok 1941 - akvarell, papír 49 cm x 69 cm

Wallburg Egon
Zórád Ernő
, Papír , 1 oldal
Méret: 49 cm x 69 cm
2020-12-13 20:00

Wallburg Egon (Zórád Ernő): Csikósok 1941 - akvarell, papír 49 cm x 69 cm

Jelezve balra lent: Wallburg Egon 941, akvarell, papír, 49 cm x 69 cm.
A kép mérete keretben: 60 cm x 77 cm.

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.:

Grafikus, illusztrátor, karikaturista. 1927-28-ban a budapesti Iparművészeti Iskolában tanult. Haranghy Jenő volt a mestere. Egyéni és csoportos tárlatokon szerepelt (Derkovits terem, Csók Galéria, Duna Galéria, Paál László Terem, Debrecen, stb.). Három ízben vett részt a Műcsarnok Magyar Képzőművészek kiállításán. Könyvillusztrálással és diafilmrajzolással is foglalkozik. 1951-től a Magyar Ifjúsági Lapkiadónál, majd a Füles újságnál dolgozott rajzolóként, illusztrátorként. A képregény művészetének nemzetközileg is egyik legszínvonalasabb képviselője. Táj- és városképeket is fest. Kiemelkedő jelentőségű a régi Tabánt megörökítő sorozata. A Magyar Köztársaság Érdemrendi tiszti keresztjével jutalmazták. Munkáit őrzi a balassagyarmati Városi Képtár és az ipolysági Városi Képtár. (ML, Z.E.: Katalógus, MÉL)

464

Kikiáltási ár:
55.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
110.000 Ft Licitek száma: 0