Marék Veronika: Jó játék a papír, a filc (aláírt példány)
Marék Veronika
Bodó Klára
Marék Veronika
Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói varrott kemény papírkötés
, 64 oldal
Jó játék
17 cm x 24 cm
963-11-2943-8
2021-02-28 20:00
Budapest, 1982, Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó (Kossuth Nyomda, Bp.), 57 p. + [7] p., ill.
Marék Veronika által aláírt példány. Első kiadás. Jó játék a papír, a filc. Írta és rajzolta: Marék Veronika. A címlapon a szerző, egyben a kötet illusztrátorának, Marék Veronikának tollal beírt aláírása látható. Szövegközti, színes, feliratozatlan rajzokkal illusztrált, valamint részletes tartalomjegyzékkel és a könyv ismertetőjével kiegészített kreatív gyermekkönyv. Nyomtatta a Kossuth Nyomda Budapesten. Kiadói varrott kemény papírkötésben lévő példány feliratos, színes, alakos-ábrás illusztrációkkal ellátott, enyhén kopott címfedéllel, feliratozatlan, könyvkötő által pótolt vászon könyvgerinccel, modern előzéklapokkal, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban. A kötet szerzője és illusztrátora, Marék Veronika (Budapest, 1937. december 19. –) magyar író, mesekönyvíró, grafikus, könyvillusztrátor. Középiskolai tanulmányait a budapesti Fazekas Mihály Gimnáziumban végezte. Az Iparművészeti Főiskola díszítő-festő szakán tanult. Majd az Állami Bábszínházban dolgozott. Később az ELTE BTK magyar szakán diplomázott. Hosszú éveken át szabadfoglalkozású íróként és grafikusként dolgozott Budapesten. Mesekönyveit saját maga írja és rajzolja. Számos rádió- és tv-játékot, rajzfilmsorozatot és bábjátékokat is írt. A "Kisdobos", és a "Dörmögő Dömötör" gyermeklapok külső munkatársa volt. Könyvei német, román, lengyel, szerb, angol, spanyol, japán és koreai nyelven is megjelentek. Számos munkáját a nemzetközi hírű japán zenepedagógus, nevelő, műfordító Hani Kjóko fordította japánra.
Ebben a könyvben számtalan ötletet találsz arra, miféle játékokat, ajándékozásra alkalmas tárgyakat lehet csinálni papírból és filcből. A papírból hajtogatott madárkák, az ötletes bábok, a szilveszteri, farsangi mókás jelmezek, a papírszínház jó mulatság mindenkor. A filcet is sokoldalúan használhatod. Fésű- vagy tolltartó, díszpárna, babapapucs, szűrrátét, pénztárca meg más egyéb készíthető belőle, nem beszélve a csiga, óra, oroszlánfej, kiskacsa stb. formájú foltokról, zsebekről, melyek jótékonyan eltakarják a kitérdelt és kikönyökölt ruhák megviselt részeit. A vidám, ötletes könyvet a szerző rajzaival adjuk közre.
Leütési ár:
18.205 Ft
Licitek száma: 37