Dalos György: 1985 (A fedélterv és illusztráció Rajk László munkája)

Dalos György
Rajk László
Független Kiadó (Budapest) ,
Kiadói tűzött papírkötés , 39 oldal
Méret: 43 cm x 30 cm
ISBN: 963-02-7839-1

Budapest, 1985, Független Kiadó, 133 h. + [4] t., ill.

Első, szamizdat kiadás. 1985. Írta: Dalos György.
4 fekete-fehér, egész oldalas, feliratozatlan fantasztikus témájú képtáblával és 1 szövegközti, fekete-fehér rajzzal illusztrált, valamint a címfedél és a hátlap belső oldalán egész oldalas rajzzal gazdagított kiadás. A fedélterv és illusztráció Rajk László munkája.
Kiadói tűzött papírkötésben lévő példány feliratos, illusztrált, enyhén foltos címfedéllel, feliratozatlan, sérült, javított könyvgerinccel, körbe vágatlan belívekkel, feliratos, illusztrációval ellátott, kissé sérült hátlappal, hiánytalan állapotban.
Dalos György /szül. Deutsch György/ (Budapest, 1943. szeptember 23. –) író, műfordító, költő, szerkesztő. Moszkvában a Lomonoszov Egyetem történelem karán diplomázott. Majd a Munkásmozgalmi Múzeum munkatársaként, később német és szovjet szakkönyvek, folyóiratok fordítójaként, valamint egy berlini hetilap szerkesztőjeként tevékenykedett. 1970-es években a demokratikus ellenzék tagja, ezt követően a Deutschlandfunk magyar adásának külső munkatársa, majd a berlini Magyar Ház igazgatója volt. 1995-től szabadfoglalkozású író Berlinben. Később a Szász Művészeti Akadémia levelező tagja és a Freitag c. berlini hetilap szerkesztője lett.
"...Az 1985 keletkezéséről vall­ja a szerző: "Miután nem győz­tem kivárni a magyarországi megszólalás lehetőségét, írása­immal szándékosan egy elkép­zelt nyugati közönséghez for­dultam. Szükségből fakadó becsvágyam arra irányult, hogy odaát az én szövegeimből értsék meg Magyarországot és Kelet-Európát... arra gondol­tam, a továbbszőtt orwelli cse­lekmény lehetne az az eszmé­nyi anyag, amelyen bemutat­hatom a reálisan létező szocia­lizmust."..." - idézte a szerzőt a Pesti Hírlap c. napilap (1990. július 04./1. évfolyam/68. szám).

A Történész előszava Azok az események, amelyeket az alábbi könyvben igyekszem dokumentálni, fél évszázaddal ezelőtt történtek. Akkoriban három nagy világbirodalom létezett: a mi Eurázsiánk,... Tovább

A Történész előszava Azok az események, amelyeket az alábbi könyvben igyekszem dokumentálni, fél évszázaddal ezelőtt történtek. Akkoriban három nagy világbirodalom létezett: a mi Eurázsiánk, Óceánia és Kelet-Ázsia, s ezek szüntelen harcban álltak egymással. 1985 elején Óceánia súlyos katonai vereséget szenvedett Eurázsiától és elveszítette nagyhatalmi helyzetét. Az ország szuverenitása azóta csupán az egykori Nagy-Britannia és Észak-Írország területére terjedt ki. Ilyenformán a világban két nagyhatalom maradt: a mi Eurázsiánk és Kelet-Ázsia. A permanens háborúk időszakát az úgynevezett "béke talpig fegyverben" periódusa váltotta fel, amely immár negyedszázadra tekint vissza. Ideje hát, hogy harag és elfogultság nélkül vizsgáljuk azokat az eseményeket, amelyeket ma már joggal nevezhetünk sorsdöntőeknek. Óceánia katonai összeomlása, az azt követő forradalom és annak leverése olyan történelmi folyamat, amely nemcsak a szűkebb szakma érdeklődésére tarthat számot. Sajnos az újabb nemzedék nem eléggé fogékony a történelemre és annak tanulságaira. E könyvnek éppen az a célja, hogy fölébressze a fiatalokban a kíváncsiságot, és megértesse velük: a múlt alapos ismerete hozzátartozik a modern - XXI. századi - ember teljességéhez. Vissza

Az 1985 című regényben megírt történet a szerző fantáziájában született meg 1981-ben. Az események, helyzetek és személyek bárminemű hasonlósága valódi eseményekre, igazi helyzetekre és élő... Tovább

Az 1985 című regényben megírt történet a szerző fantáziájában született meg 1981-ben. Az események, helyzetek és személyek bárminemű hasonlósága valódi eseményekre, igazi helyzetekre és élő személyekre csakis a véletlen műve, amelyért az azóta eltelt történelmi időket terheli a felelősség. Vissza
105

Kikiáltási ár:
5.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
6.600 Ft Licitek száma: 5