Szécsényi György: Epistolae archiepiscoporum Georgii Strigoniensis et Pauli Colocensis e comitibus Szécsényi I. (töredék) (A címlap előtti lap hiányzik.)
ad pontifices, imperatores, reges, electores, principes, ministros, belliduces, Aliosque illustres aevi sui viros datae, et vicissim ab illis acceptae - Szécsényi György Esztergomi érsek és Szécsényi Pál kalocsai érsek levelei/A pápához, a császárokhoz, a királyokhoz, az előljárókhoz, a hercegekhez, a miniszterekhez és a hadvezérekhez, amelyket megírtak nékik s melyeket válaszul kaptak tőlük
Typis Matthiae Trattner(Pest)
Korabeli bőrkötés
, 321 oldal
21 cm x 13 cm
Pestini [Pest], 1807, Typis Matthiae Trattner, 320 p. + [1] p.
Epistolae archiepiscoporum Georgii Strigoniensis et Pauli Colocensis e comitibus Szécsényi ad pontifices, imperatores, reges, electores, principes, ministros, belliduces, Aliosque illustres aevi sui viros datae, et vicissim ab illis acceptae, quas Ex Avtographis editit Iac. Ferdin. de Miller. / Szécsényi György esztergomi érsek és Szécsényi Pál kalocsai érsek levelei egyházi vezetőkhöz, császárokhoz, királyokhoz, elöljárókhoz, hercegekhez, miniszterekhez és hadvezérekhez, melyeket nekik írtak s melyeket válaszul kaptak. Kézírásból szerkesztette: Iacobus Ferdinandus de Miller Latin nyelvű kiadás. Jelen kötet a két kötetes levélgyűjtemény I. kötete. Fekete-fehér könyvdíszekkel illusztrált, valamint Ciceró idézettel, bevezetéssel, betűjelzéses lábjegyzetekkel és hibajegyzékkel (errata) kiegészített kötet. A kötetből a címlap előtti lap hiányzik. Korabeli bőrkötésben lévő példány feliratozatlan, aranyozott keretezéssel ellátott címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratos, aranyozott könyvdíszekkel illusztrált, enyhén kopott, sérült könyvgerinccel, eredeti, színes, mintás előzéklapokkal, kissé foltos belívekkel, néhol ceruzás aláhúzásokkal és jelölésekkel, szépen körbearanyozott lapélekkel, átlagos állapotban. A levelek egyik szerzője Sárvár-felsővidéki Széchényi György, /szül. Szabó György/ (Szécsény, 1592 – Pozsony, 1695. február 18.) teológiai doktor, esztergomi érsek. Nagyszombatban bölcseletet, a bécsi Pázmáneumban theológiát végzett. Először Vágsellyén plébánosként dolgozott, majd 1632-ben kinevezték esztergomi kanonokká és a papnevelő intézet igazgatájóvá. Ezt követően csanádi, később pécsi, veszprémi, győri, kalocsai, végül pedig 1685-ben esztergomi érsek lett. Helyreállította a nagyszombati, Szent Istvánról elnevezett papnevelő intézetet. Latin nyelvű beszédei és levelezései nyomtatásban is megjelentek.
Jelen kötet a két kötetes levélgyűjtemény első része; mely forrásanyagjelleggel gyűjti együvé Szécsényi György és Szécsényi Pál levelezését.
Leütési ár:
- Ft