Tyrnaviae (Nagyszombat), 1749, Typis Academicis, 358 p.
Selectae ac curiosae quaestiones scripturisticae. Ex commentariis R. P. Benedicti Pererii Societatis Jesu theologi. / Válogatott és különleges kérdések az Írásról. R. P. Benedict Pereira jezsuita teológus kommentárjaival. Írta: Révay Elek.
Néhány szövegközti, fekete-fehér iniciáléval és könyvdísszel illusztrált teológiai kötet. A címlapon tollal beírt tulajdonosi bejegyzés látható.
Korabeli bőrkötésben lévő példány feliratozatlan, enyhén sérült címfedéllel és hátlappal, hatbordás, aranyozott feliratos, gazdagon díszített, sérült könyvgerinccel, színes, mintás korabeli előzéklapokkal, néhol kissé foltos belívekkel, körbe mintázott lapélekkel, hiánytalan állapotban.
A szerző, Révay Elek (szklabinai és blatniczai báró) Révay Elek báró királyi tanácsos és Révay Emerentia bárónő fia, arany sarkantyús vitéz.
A kötethez tartozó kommentárokat írta Benedict Pereira (1536. március 4. - 1610. március 6.) spanyol jezsuita filozófus, teológus, egzegéta. A spanyolországi Valencia közelében, Ruzafában született. 1552-ben lépett be a Jézus Társaságába. Rómába kerülve irodalmat, filozófiát, teológiát tanított. Nyolc művet publikált és számos kéziratot hagyott hátra. Legfontosabb, meghatározó filozófiai munkája a "De communibus omnium rerum naturalium principiis et affectionibus libri quindecim". Teológiai munkáit a Szentírás maximális ismerete, a mély hit és az emberség jellemzi.
Bibliamagyarázatok gyűjteményét tartja kezében az olvasó, mely kiemelt és válogatott kérdésekben tárja fel az Írás mondanivalóját, a kor szellemének megfelelően.