Momma, Wilhelm: De varia conditione & Statu Ecclesiae Dei Sub Triplici Oeconomia; Patriarcharum, ac Testamenti Veteris, & denique Novi I-II./Praelectiones Theologicae
Teológiai előadások
Wilhelm Momma
Joannis á Someren(Amszterdam)
Korabeli pergamen kötés
, 1.238 oldal
23 cm x 19 cm
Amstelodami (Amszterdam), 1683, Joannis á Someren, [8] p. + 411 p. + [5] p., [6] p. + 444 p., [4] p. + 34 p. + [2] p. + 292 p.
De varia conditione & Statu Ecclesiae Dei Sub Triplici Oeconomia; Patriarcharum, ac Testamenti Veteris, & denique Novi I-II./Praelectiones Theologicae de Adventu Schiloh, ad genes XLIX io. et de variis theologiae capitibus. Auctore Wilhelmo Momma. Latin nyelvű kiadás. Fekete-fehér iniciálékkal és könyvdíszekkel illusztrált, valamint előszóval, görög és héber nyelvű közbevetésekkel, és indexszel kiegészített kötet. Korabeli pergamen kötésben lévő példány feliratozatlan, dombornyomott díszítéssel ellátott, enyhén foltos, sérült címfedéllel, feliratozatlan, ötbordás, foltos könyvgerinccel, néhol kissé foltos belívekkel, egy javított lappal (I. mű, 1. rész, 165-166 p.), feliratozatlan, dombornyomott díszítéssel ellátott, foltos hátlappal, hiánytalan állapotban. A kötet szerzője, Wilhelm Momma (Hamburg, 1642. szeptember 29. - Delft, 1677. szeptember 9.) német evangélikus, református teológus. Leidenben Johannes Coccejus-nál tanult teológiát. Majd az újonnan alapított lübecki református egyházközség első lelkésze lett. Később, 1674-ben a Hamm-i (Vesztfália) Akadémiai Gimnázium teológiai professzora volt. Ezt követően a hollandiai Middelburgba költözött és ott lett lelkész. Később, mint Coccejus követőjét eltávolították egyházi szolgálatából. Ezt követően Willem Anslaer (1633–1694) lelkész barátjához költözött Delftbe és ott folytatta a tanulmányait. Kortársai nagy tudása miatt "élő könyvtár"-nak tekintették. Legfontosabb munkája az "Oeconomia temporum testamentaria triplex", ami először 1673-ban jelent meg. Művét gyakran újranyomták és lefordították más nyelvekre. A szerző művében egyértelmű, kifejező módon foglalkozik Isten népével, a sinai törvényekkel, a bibliai krisztológiával. A III. kötet az első két kötet kiegészítése, mely a szerző kisebb teológiai előadásainak remek, jól összeállított gyűjteménye.
Wilhelm Momma híres Református teológus; legfontosabb munkája, a tudományos teológiai világában az: "Oeconomia temporum testamentaria triplex, mely először 1973-ban látott napvilágot. Művét gyakorta utánnyomták, és lefordították más nyelvekre. mama művében világos módon foglalkozik Isten népével, a sínai törvényekkel, a bibliai Krisztológiával, különös hangsúlyt fektetve az életeseményeknek, amelyeket Krisztus és az apostolok alakjainak megrajzolásakor vizsgál. A második mű kisebb teológiai előadásait gyűjti együvé.
Leütési ár:
- Ft