Philadelphia, 1813, Printed and Published by M. Carey, [2] p. + 1080 p. + [2] térk.; Brooklyn, 1812, Printed by Thomas Kirk, 62 p.
The Holy Bible: Containing The Old and New Testaments: Together with the Apocrypha. Translated out of the original tongues, and with the former translations diligently compared and revised, by the special command of His Majesty King James I. of England. / Szent Biblia: Tartalmazza az Ó- és Újszövetséget: együtt az Apokrifokkal. Fordíttatott Őfelsége, I. Jakab, Anglia királya rendkívüli utasítására, az eredeti nyelvekből, a korábbi fordításokkal lelkiismeretesen összevetve és azokat felülvizsgálva.
With marginal notes and references, to which are added, an index; an alphabetical table of all the names in the Old and New Testaments, with their significations; and tables of scripture weights, measures, and coins; John Brown's Concordance, etc., etc. Embellished with a map of Palestine, and a map of the travels of the apostles. / Lapszéli jegyzetekkel és hivatkozásokkal, melyekhez tartozik egy index; az Ó- és Újszövetségben előforduló összes nevek betűrendes mutatójával, a nevek jelentéseivel; a Szentírásban előforduló súlyok, mértékek és pénzek mutatójával; John Brown konkordanciájával, stb. Palesztina és az apostolok útjainak térképeivel díszítve.
Két fekete-fehér, kihajtható térképpel ("A Map of Palestine Describing the Travels of Jesus-Christ." / "Palesztina Jézus Krisztus utazásait ábrázoló térképe."; "Map of the Countries travelled by the Apostles: with the voyage of Saint Paul to Rome." / "Az apostolok által beutazott országok térképe: Szent Pál római útjával."), valamint számos táblával, mutatóval és részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. Nyomtatta M. [Mathew] Carey, Philadelphiában.
John Brown a kötetben található konkordanciája [a Szentírásban előforduló szavak ábécé-rendbe állított gyűjteménye a lelőhellyel együtt] az 1812-es Brooklyn-i kiadás.
Korabeli egészbőr kötésben lévő példány, feliratozatlan, enyhén sérült címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratos, enyhén sérült, kissé hiányos, bordázott könyvgerinccel, foltos belívekkel, két sérült, hiányos lappal (617-618. p., valamint 839-840. p. – előbbinél apró szöveghiány).