Lamindus Britaniusnak, avagy Muratorius Lajos Antalnak, a' Felséges Mutinai Hertzeg' Könyv-tartó háza' fő gondviselőjének, a' keresztény embernek valóságos áhítatosságáról költt munkája

(Eger) , , Korabeli egészbőrkötés , 358 oldal
Méret: 20 cm x 15 cm

Egerben, 1763, Bauer Károl Jósef, Püspöki Könyv-Nyomtató által nyomtatva Egerben, [24] p. + 332 p. + [2] p.

Első magyar nyelvű kiadás. Lamindus Britaniusnak, avagy Muratorius Lajos Antalnak, a' Felséges Mutinai Hertzeg' Könyv-tartó háza' fő gondviselőjének, a' keresztény embernek valóságos áhítatosságáról költt munkája: Melly először Olaszból Deákra fordíttatott Lame Bernárd által; most pedig Magyar nyelven ki-botsáttatott.
Latin prológussal, "A' keresztény olvasóhoz" való bevezetéssel, fekete-fehér könyvdíszekkel, iniciálékkal díszített, részletes tartalomjegyzékkel ellátott kötet. E könyvet Bauer Károl Jósef, Püspöki Könyv-Nyomtató által lett kinyomtatva Egerben.
A kötet utolsó két szöveges oldalának számozása nyomdahibás, a 331-332-es oldalszám helyett 131-132. került nyomtatásra.
Korabeli egészbőr kötésben lévő példány feliratozatlan aranyozott mintázattal ellátott díszítésű fed- és hátlappal, aranyozott feliratozású, gazdagon díszített, négybordás könyvgerinccel, kissé sérült, színes, festett, korabeli előzéklapokkal, vízjeles előlappal, tiszta, szép belívekkel, körbe színezett lapélekkel, hiánytalan, átlagos állapotban.
A kötet szerzője, Ludovico Antonio Muratori (1672. október 21. – 1750. január 23.) olasz történész, pap, író, numizmatikus, könyvtáros. Korának vezető tudósa, az általa felfedezett "Muratori-Töredék névadója". Ez utóbbi a legkorábbi ismert listája az újszövetségi könyveknek. A 18. századi olasz értelmiségiek közül kiemelkedett a tudás minden szintjéhez való feltétlen elköteleződésével. Őt tartják az olasz történetírás atyjának. 1688-ban szentelték pappá. 1695-ben a milánói Ambrosiana Könyvtár őrének nevezték ki. 1700-ban Modenába hívták meg a hercegi könyvtár és levéltár igazgatójának. Összes művei Arezzóban (1767-80, 36 köt.) és Velencében (1790-1810, 48 köt.) jelentek meg, életrajzát unokája írta meg 1756-ban Velencében.

Böven vagynak a' közönséges Anya - Szent - Egyházban az áhítatosságról, és az Isteni félelemről írott könyvek; a' régieken kivül, mellyek majd nem számlálhatatlanok, felesek már az újak-is, mellyek... Tovább

Böven vagynak a' közönséges Anya - Szent - Egyházban az áhítatosságról, és az Isteni félelemről írott könyvek; a' régieken kivül, mellyek majd nem számlálhatatlanok, felesek már az újak-is, mellyek naponként jönnek világosságra; s' azért el-annyira már forgattatott, és meg-világosíttatott ez a' dolog, hogy az új íróknak fáradságok többnyire tsak azon végeződik, hogy más szókkal írják, 's mongyák azt, a' mit mások előre, és talán jobban mondottak vólt. Vissza

ELSŐ RÉSZ
Az Áhitatosságról, mellyet tőlünk kiván az Isten, hogy igaz keresztények légyünk 1
MÁSODIK RÉSZ
Az Istenhez való ágítatosságról 11
HARMADIK RÉSZ
Mi-némű áhitatossággal tartozúnk a' mi Meg-Váltó Kristus JÉSUSúnkhoz 23
NEGYEDIK RÉSZ
A' Szent Lélek Istenhez való áhítatosságról 24
ÖTÖDIK RÉSZ
Az átítatosságnak jelessebb mivóltáról, melly a' jóságos tselekedetekben áll 42
HATODIK RÉSZ
Minden Jóságos tselekedetek' gyakorlásának, szükséges fundamentoma, és ereje a' Hit, Reménség, és Szeretet 53
HETEDIK RÉSZ
A' Hitről 58
NYOLTZADIK RÉSZ
A' Reménségről 72
KILENTZEDIK RÉSZ
Az Isten', és Felebarátunk' Szeretetéről 89
TIZEDIK RÉSZ
Az Imádságról 100
TIZEN-EGYEDIK RÉSZ
Az Istennek imádásáról, a' hálá-adásról, és más segítségéről a' valóságos áhítatosságnak 115
TIZEN-KETTŐDIK RÉSZ
Magúnknak meg-tartoztatásáról, és az alázatosságról 131
TIZEN-HARMADIK RÉSZ
A' Penitentia' Szentségéről, ennek szükségéről, és hasznáról: és a' békességes türésről 142
TIZEN-NEGYEDIK RÉSZ
A' Szent Misséről 153
TIZEN-ÖTTÖDIK RÉSZ
A' Szent Missének méltóságáról 162
TIZEN-HATODIK RÉSZ
Mi része van' a' népnek a' Sz. Missében, mellyet halgat? 171
TIZEN-HETEDIK RÉSZ
A' Missének kezdete vagy be-menetele egész Canonig megmagyaráztatik 178
TIZEN-NYOLTZADIK RÉSZ
A' Missének végig való folytatása 193
TIZEN-KILENTZEDIK RÉSZ
Mitsoda hasznot kell venni a' Misse áldozatból, és az Oltári Szentségnek vételéből 206
HUSZADIK RÉSZ
Minémű áhítatossággal kell a' mennyei szentekhez viseltetnünk 218
HUSZON-EGYEDIK RÉSZ
Az Ünnepekről, és melly áhítatossággal tartozúnk azokat meg-ülleni 240
HUSZON-KETTŐDIK RÉSZ
A' Bóldogságos Szűz Máriához való áhítatosságról 274
HUSZON-HARMADIK RÉSZ
A' Szenteknek képeihez, és ereklyéikhez való tiszteletről
HUSZON-NEGYEDIK RÉSZ
A' Népnek más egyebb köz áhíttosságáról 299
HUSZON-ÖTTÖDIK RÉSZ
A' külső áhítatosságról, mellyre köteles a' keresztény 312
UTOLSÓ RÉSZ
Ezen Munkátskának bé-fejezése 320
277

Kikiáltási ár:
90.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
91.000 Ft Licitek száma: 2