Fincicky Mihály/Karig Sára/Kovács Ágnes: A vasorrú Indzsibaba

Kárpátukrajnai népmesék

Fincicky Mihály
Kovács Ágnes
Karig Sára
Fincicky Mihály
Loránt Lilla
Európa Könyvkiadó (Budapest) ,
Félvászon , 254 oldal
Sorozatcím: Népek meséi
Méret: 19 cm x 13 cm
2022-01-23 20:00

A védőborító kissé sérült, foltos és elszíneződött.

Jankó, aki senkitől sem fél5
A három királykisasszony10
Mikor legyen az ember szerencsés?19
Az Eső, a Dér és a Szél ajándéka25
A hétkapitulációs katona30
Az elbűvölt királykisasszony36
Egy szegény ember két fia42
A szerencsés fiú49
A huszonöt testvér53
A szegény ember három leánya66
Az özvegy asszony fia73
A tapasztalatlan fiú77
Egy kisfiú szerencséje83
Hogy ment férjhez egy királykisasszony?91
Az egérbőrös királyleány96
A vak király fiai102
A síró fiú108
A szegény halász115
A két koma119
A gazdag földesúr fia122
A két testvér126
A pásztorleányból lett királyné129
A szántóvető leánya135
Egy elszegényedett zsidó szerencséje142
Hogyan házasodott meg egy király?146
A két vándorlegény151
Egy öreg király154
Két királyfi159
A parasztfiú169
Miért járt a királyfi a körtefa alá aludni?178
A három obsitos katona183
Miklós királyfi kalandjai187
A kékszakállú úr198
A szegény fiú szerencsés házassága201
A keresztanya áldása209
Miért eszik a ló szüntelenül?213
Krisztus urunk mint a szegény ember komája216
A vasorrú Indzsibaba218
Az öreg király három fia222
Hogy szabadult meg János pap az ördögöktől?230
Utószó (Ortutay Gyula)235
Jegyzetek247
128

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
7.500 Ft Licitek száma: 0