Hornyánszky Viktor Császári és Királyi Udvari Könyvnyomdája(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés (Gottermayer kötés)
, 416 oldal
28 cm x 20 cm
Budapest, 1911, k.n. (Hornyánszky Viktor Császári és Királyi Udvari Könyvnyomdája, Bp.), 397 p. + [19] t.; ill.
Első kiadás. Az alpesek. Írta: Jankovics Marczell Dr. A kötet címlapképén a szerző, Jankoics Marczell egész oldalas fotója látható. Szerzői bevezetéssel, valamint csillagozott lábjegyzetekkel ellátott, szövegközti, fekete-fehér, feliratos fotókkal, köztük egész oldalas táblákon közölt, hártyapapírral védett képekkel illusztrált, részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. A könyvet a Franklin Nyomda nyomtatta és Gottermayer Könyvkötészeti Műintézete kötötte Budapesten. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratozású címfedéllel, aranyozott feliratozású, könyvdíszes könyvgerinccel, az üres hátlapon a kötészet emblémájának feltüntetésével, zöld, mintázott kiadói előzéklapokkal, tiszta, szép, minőségi műnyomópapíros belívekkel, hiánytalan, megkímélt állapotban. A kötet szerzője, Jankovics Marczell (Gárdospuszta, 1874. nov. 3. – Bp., 1949. nov. 12.) magyar író, költő, jogász, ügyvéd, alpinista, turisztikai szakíró. A két világháború közötti csehszlovákiai magyar irodalom prominens, kiemelkedő alakja. A Pozsonyi Toldy Kör és a Szlovenszkói Magyar Kultúregylet elnöke. A kötet Jankovicsnagy összefoglaló műve, alpesi hegymászásairól, melyben rajongással, tisztelettel és értéssel beszél a hegyekről, a hegymászásról. "Milyen különös hegyek ezek a Dolomitok! Vannak sokkal magasabb és terjedelmesebb hegységek és akad sok utas, ki tán fenségesebbnek fogja tartani a Monte Rosa végtelen jégmezőit, a Matterhorn egethasító, viharosztó bordáit vagy a Montblanc szűzfehér hótömegeit, - de szebb sziklákat nem fog látni sehol a világon..."
Ezerkilenczszázkettő szeptemberének egyik napsugaras reggelén a Monte Crisallo ormáról mondottam búcsút Ampezzo derengő sziklavilágának. Itt fönt hallottam először a bérczek e tiszta régiójának, e szublimis világ ezerféle gyönyörűségének őszinte magasztalását magyar nyelven. Ekkor jutott eszembe, hogy addig alig írtak még magyarul ezekről a hegyi ideálokról és arról a derűs rajongásról, majd őserővel ébredő szenvedélyről, melynek mindenki boldog rabja lesz, a ki idefönt nézett Isten arczába. Néhány hét mulva készen volt iróasztalomon az első könyv: "Úttalan utakon". A könyvet önmagamnak írtam, csak azért, hogy emlékeimben gyönyörködjem.
Alpinismus 7
Az alpinismus történetének vázlata 17-48
I. az alpinismus kőkorszaka 18
II. Az alpinismus hőskora 22
III. A klasszikus kor 26
IV. A modern alpinismus 31
V. Az exotikus alpinismus 38
I. rész: dolomitsziklák 49-131
Ampezzo és Cadore 51
Tofana di Roces (1902) 60
Campanile di San Marco (1902) 67
Tre Cime di Lavaredo (1902) 78
Bolyongások a Monti Marmarole közt. (Cimonde della Froppa 1901, Cima Valtanna 1901, Cima Belpra 1902, Cima Bestioni 1902 és 1903) 85
Croda da Lago (1902), Sasso di Stria (1901), Col rosa (1901), Pomagagnon (1901), Punta di Fiammes (1902) 97
Fünffingerspitze (1903) 107
Winklerturm (1903) 114
Antelao (1903)
Torre del diavolo (1903) 125
II. rész: Nyugati Alperesek 133-394
Bevezető rész 135
A) Engadin 139-161
Piz Julier (1903) 139
Pizzi di Palü (1906) 147
B) Berner Oberland 162-193
Jungfrau (1907) 162
Eiger (1907) 175
Finsteraarhon (1903) 180
C) Wallis 194-280
Monte Rosa (1905) 194
Zinalrothorn (1905) 209
Matterhorn (1905) 218
Arolla hegyei közt 243
Mont-Collon (1908) 249
Aiguille de la Za (1908) 254
Montblac de Seilon (1908) 260
Petite Dent deVeisivi (1908) 265
Fletschhorn és Laquinhorn (1909) 270
D) Piemont 281-313
A Gran paradiso 281
Lyskamm- Punta Gnifetti 297
E) A Montblanc-csoport 314-394
Aiguille du Géant 314
Champex környéke 346
I. Aiguille d'Argentiére 346
II. Aiguille du Chardonnet 358
Montblanc 364 Vissza
Leütési ár:
20.100 Ft
Licitek száma: 10