Varga Gyula (1935- ): "II. János Pál pápa" - ceruzarajz, papír, 14 cm x 17,3 cm (Dr. Bőzsöny Ferencnek a Magyar Rádió főbemondójának dedikálva!)

II. János Pál pápa
Varga Gyula
Méret: 14 cm x 17 cm

"II. János Pál pápa" - ceruzarajz, papír, 14 cm x 17,3 cm

Jelzés és ajándékozási megjegyzés jobbra lent: Dr. Bőzsöny Ferencnek szeretettel a Vatikánból a szentatya 1993 július 21.-i fogadásáról Vázlatozta délelőtt 11 és 11:30 között.
Ceruzarajz, papír, mérete keret nélkül 14 cm x 17,3 cm. Váry Varga Gyula.
Ezüst színű keretben 17,8 cm x 21 cm.

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.
Grafikus. 1953-ban a Képző- és Iparművészeti Gimnáziumban végzett. 1953-59 között a budapesti Képzőművészeti Főiskolán Koffán Károly, Ék Sándor és Raszler Károly növendéke volt. 1979 óta Kanadában él. Számos kanadai művészeti szervezet tagja. 1961-től egyéni tárlatokon szerepel (BME, Fiatal Művészek Klubja, Csók Galéria és több kanadai város). Művészetének alapvető témája az ember és a világegyetem kapcsolatának kutatása. Grafikái a jelentős történelmi események (Mohács, a I. világháború) és az irodalmi illusztrációk mellett a nagyvárosi lét, az ember és környezete együttélését mutatják be. Erőteljes, szimbolikus értékű fekete-fehér grafikáit újabban színesebb rézkarcok és olajfestmények egészítik ki. Varga Gy. nagyvárosi jeleneteit porcelántányérra is felvitték. Alkotásai szerepelnek a Magyar Nemzeti Galériában, a szolnoki Balogh Ádám Múzeumban, a torontói City Hall-ban, a waterlooi WilfridLaurier University és a chathami City Hall gyűjteményében. (S. Szabó Katalin adatközlése nyomán, MÉ) Vissza
465

Kikiáltási ár:
32.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár: