Linna, Väinö: A sarkcsillag alatt I-III.

Väinö Linna
Erdődi József
Európa Könyvkiadó (Budapest) ,
Vászon , 1.550 oldal
Méret: 20 cm x 14 cm
2021-11-21 20:00

A védőborítók amatőr módon javítottak, szélük kopott, szakadozott. A lapélek enyhén foltosak.

I. kötet
A kiváló finn író regényének szélesen hömpölygő, lírai epizódokkal tarkított cselekménye a századforduló korszakába vezet el bennünket. A könyv lapjain megelevenednek az akkori finn... Tovább

I. kötet
A kiváló finn író regényének szélesen hömpölygő, lírai epizódokkal tarkított cselekménye a századforduló korszakába vezet el bennünket. A könyv lapjain megelevenednek az akkori finn falu jellegzetes figurái, a svéd földbirtokos, a nacionalista lelkész, a módos gazdák, a bérlők és a cselédsorban tengődő földnélküliek.
A múlt század nyolcvanas éveitől egészen az első világháborúig tanúi lehetünk egy szegény bérlőcsalád életének. Jussi Koskela emberfeletti harcot folyat a természettel, hogy keserves munkával elhódítson tőle egy-egy darabka földet. Akseli folytatja apja munkáját, de az ő szeme már messzebbre lát, s kettőzött erővel küszködik a család felemelkedéséért.
II. kötet
A neves finn író triológiájának második része kerül most az olvasó elé. Egy válságos korszak monumentális történelmi eseménysorozatába illeszti bele és szövi tovább az előző kötetből ismert hőseinek, a Koskela zsellércsaládnak és Penttikulma lakóinak a sorsát. A három Koskela fiú már más távlatokat lát maga előtt, mint apjuk, s családról, szerelemről lemondva küzdenek az emberibb életért.
A sok szálból szőtt történet mesteri összefogása, a paraszti élet aprólékos, vonzó, őszinte ábrázolása, egyszerű hősei tetteinek finom motiváltsága, az itt-ott felvillanó ízes humor - mindmegannyi bizonyítéka anak, hogy Linnna irásművészete a trilógia második részében még inkább kiteljesedik, és maradéktalan irodalmi élményt nyújt az olvasónak.
III. kötet
A kiváló finn író monumentális trilógiájának befejező része aránylag hosszú időszakot ölel fel, a húszas évektől a második világháborút követő évekig vezeti el az olvasót.
A Koskela család harmadik nemzedékének életével ismerkedünk meg itt, s tanúi vagyunk annak, ahogyan az egykori zsellércsalád a több évtizedes verítékes munka árán lassan a jómódú gazdák közé emelkedik. Akselinak és Elinának négy fia és egy lánya van, a történelmi események hátterén az ő fiatal életüket, örömeiket és fájdalmaikat követjük nyomon a háború és béke éveiben. S az élet fejlődését a csapások nem tartóztatják fel - ott, ahol a nagyapa ásóval csapolta le a mocsarakat, Juhani, a legfiatalabb fiú, traktorral szántja a földet, amely most már az övé. Vissza
231

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
14.100 Ft Licitek száma: 81