Sevin Henrik: Faekétől a Hofherr-gépig

A Hofherr - Schrantz - Clayton - Shuttleworth Magyar Gépgyári Művek Részvénytársaság története 1842 - 1869 - 1944

Sevin Henrik
(Budapest) , , Tűzött kötés , 272 oldal
Méret: 21 cm x 15 cm
2021-11-21 20:00

A borító kissé kopott, foltos, elszíneződött. A lapélek és néhány lap enyhén foltosak. A címlapon tulajdonosi bejegyzés található.

Mezőgazdaságunk multjához mozaikkövet szolgáltat az előttünk fekvő mű, amely egyben legnagyobb mezőgazdasági gépgyárunk történetét is elénk vetíti. A gyár nem körülfalazva, környezetétől... Tovább

Mezőgazdaságunk multjához mozaikkövet szolgáltat az előttünk fekvő mű, amely egyben legnagyobb mezőgazdasági gépgyárunk történetét is elénk vetíti. A gyár nem körülfalazva, környezetétől elvonatkoztatva bontakozik ki előttünk, hanem beleilleszkedik a magyar mezőgazdaságba, - abba a világba, amelynek talajából sarjadt és amelynek felvirágoztatásán maga is munkálkodik. Miként a gazda nem csupán attól a pillanattól kezdve törődik növényeivel, amidőn azok kikeltek, hanem már jóval előbb vizsgálja a gyáralapítás előtti, a mult század elejei korba, abba az időbe, amelyben a gazda és a gép elsőízben találkoztak egymással. A gazdasági gépek irányában megnyilatkozó beállítottság érdekes alakulása lépten-nyomon felfedi előttünk a gazdák korai szervezettségének előnyeit, a "Magyar Gazdasági Egyesület"-ben történt összefogásnak irányító hatását is. Vissza

Előszó5
A magyar gazda és a gép a mult század első felében7
Clayton, Shuttleworth & Comp., Lincolnban és az első gőzcséplő Magyarországon31
A gépek terjedése a mult század 50-es éveiben49
Érkövy Adolf "Angol Gazdasági Géptára" Pesten59
Clayton, Shuttleworth és Társa Pesten és a 60-as évek fellendülése91
Hofherr M. gépgyára Bécsben109
Hofherr és Schrantz gazdasági gépgyári művek részvénytársaság131
Hofherr és Schrantz Kispesten145
Hofherr és Schrantz magyar gépgyári művek részvénytársaság161
Hofherr-Schrantz-Clayton-Shuttleworth165
HSCS a két világháború között187
Két gép története215
A cséplőgép215
Az erőgép238
Utóhang268
Az idézett művek és folyóiratok jegyzéke269
A szövegben előforduló régi mértékek átszámítása271
328

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
10.000 Ft Licitek száma: 16