Tolsztoj, Lev Nyikolajevics: Háború és béke I-II. (számozott bibliofil példány)

Lev Nyikolajevics Tolsztoj
Makai Imre
Magyar Helikon (Budapest) ,
Bőr , 1.707 oldal
Sorozatcím: Helikon klasszikusok
Méret: 19 cm x 13 cm
2021-11-21 20:00

Gyűjtői példányok, olvasatlan állapotban. Eredeti műanyag, átlátszó védőborítókban. A védőborítók sérültek, hiányosak elszíneződtek és foltosak. A lapélek enyhén foltosak. Könyvjelző nélküli példány. Ez a 150. számú példány.

I Ezernyolcszáztizenegy végén megkezdődött Nyugat-Európa erőinek fokozott felfegyverzése és összpontosítása, 1812-ben pedig ezek az erők - embermilliók (ha beleszámítjuk azokat is, akik... Tovább

I Ezernyolcszáztizenegy végén megkezdődött Nyugat-Európa erőinek fokozott felfegyverzése és összpontosítása, 1812-ben pedig ezek az erők - embermilliók (ha beleszámítjuk azokat is, akik szállították és élelmezték ezt a hadsereget) - megindultak nyugatról keletre, Oroszország határai felé, ahová ugyancsak 1811 végén egyre-másra vonták oda Oroszország erőit. Nyugat-Európa erői július tizenkettedikén átlépték Oroszország határát, és kitört a háború, vagyis bekövetkezett egy olyan esemény, amely ellentétben áll az emberi ésszel és az ember egész természetével. Millió és millió ember oly tömérdek gaztettet, csalást, árulást, lopást, bankóhamisítást és hamis bankjegy-kibocsátást, rablást, gyújtogatást és gyilkosságot követett el egymással szemben, amennyit évszázadok alatt sem gyűjt össze a világ valamennyi törvényszékre sem - és abban az időszakban mindezt nem tartották bűnnek azok, akik elkövették. Vissza

I. kötet:
Első könyv 5
Első rész 7
Második rész 155
Harmadik rész 274

Második könyv 401
Első rész 403
Második rész 470
Harmadik rész 567
Negyedik rész 662
Ötödik rész 725
Jegyzetek 813

II. kötet:
Harmadik könyv 5
Első rész 7
Második rész 113
Harmadik rész 298

Negyedik könyv 447
Első rész 449
Második rész 519
Harmadik rész 579
Negyedik rész 639
Epilógus 709
Első rész 711
Második rész 779
Utószó 831
Jegyzetek 851 Vissza
375

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
40.300 Ft Licitek száma: 0