Gyűjtői példányok, olvasatlan állapotban. Eredeti műanyag, átlátszó védőborítókban. A védőborítók sérültek, hiányosak elszíneződtek és foltosak. A lapélek enyhén foltosak. Könyvjelző nélküli példány. Ez a 150. számú példány.
I
I
Ezernyolcszáztizenegy végén megkezdődött Nyugat-Európa erőinek fokozott felfegyverzése és összpontosítása, 1812-ben pedig ezek az erők - embermilliók (ha beleszámítjuk azokat is, akik szállították és élelmezték ezt a hadsereget) - megindultak nyugatról keletre, Oroszország határai felé, ahová ugyancsak 1811 végén egyre-másra vonták oda Oroszország erőit. Nyugat-Európa erői július tizenkettedikén átlépték Oroszország határát, és kitört a háború, vagyis bekövetkezett egy olyan esemény, amely ellentétben áll az emberi ésszel és az ember egész természetével.
Millió és millió ember oly tömérdek gaztettet, csalást, árulást, lopást, bankóhamisítást és hamis bankjegy-kibocsátást, rablást, gyújtogatást és gyilkosságot követett el egymással szemben, amennyit évszázadok alatt sem gyűjt össze a világ valamennyi törvényszékre sem - és abban az időszakban mindezt nem tartották bűnnek azok, akik elkövették.